Jak prać kurtkę puchową? Pamiętaj, aby dodać to do bębna, a będzie zupełnie jak nowa!

Zastanawiasz się, jak prać kurtkę puchową, żeby jej nie zniszczyć? Po sezonie zimowym, a nawet i w trakcie większość z nas decyduje się na wypranie zimowych kurtek. Odświeżenie ubrań jest bardzo ważne, jednak należy to robić w odpowiedni sposób. Jak wyprać kurtkę puchową?

Wiele z nas boi się prać kurtki puchowe w domu, aby te nie straciły swojego estetycznego wyglądu oraz co ważniejsze funkcji trzymania ciepła. Pranie ubrań w pralni nie należy do najtańszych, dlatego warto znać domowe sposoby na pranie kurtek puchowych, które rozwiążą odwieczny problem. Poznaj bezpieczne sposoby na odświeżenie zimowej garderoby.

Zobacz wideo Skąd pochodzi nazwa "ramoneska"?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyprać kurtkę puchową? Na początek dobrze się przygotuj

Przed praniem każdej odzieży na samym początku sprawdź metkę, na której znajdują się zalecenia co do czyszczenia. Jeśli dane ubranie np. kurtka nie ma metki, pamiętaj, aby opróżnić jej kieszenie. Kurtka z puchu może być prana w maksymalnie 30 stopniach przy 400 obrotach. Nie używaj również płynu do płukania, a do samego prania użyj odpowiednich detergentów. Oczywiście nie zapomnij wyjąć przed praniem z pralki innych ubrań, szczególnie takich, które mogą zabarwić kurtkę.

Pościel Jak często zmieniać pościel? Warto robić to dość często szczególnie zimą

Trik na zbite kulki puchu. Włóż piłeczki do prania

Wiele osób boi się, że po praniu kurtki puchowej w domu z tak cennego puchu zostaną tylko zbite kulki. Oczywiście może się tak stać, jednak warto zastosować się do wskazówek, które mogą pomóc w takiej sytuacji. Wrzucone do pralki wraz z kurtką piłeczki tenisowe pozwolą na rozbicie sklejonego puchu. Ten sposób jest najczęściej wykorzystywany właśnie w praniu kurtek puchowych, jednak nada się on również w innych przypadkach prania grubszej odzieży.

jak wyczyścić zamszowe buty Czyszczenie zamszowych butów. Kromka chleba usunie zabrudzenia

Suszenie kurtki puchowej. Nie kładź jej w tym miejscu

Po wypraniu kurtki puchowej może ona mieć nieco inny kształt i objętość. Jednak nie martw się, jest to normalny proces. W takiej sytuacji odciśnij delikatnie materiał z nadmiaru wody i połóż na płasko w miejscu oddalonym od źródła ciepła. Co jakiś czas możesz oklepywać kurtkę, aby robić puch.

Więcej o: