Śląski przesąd dotyczący sprzątania. Nie rób tego, bo odgonisz od siebie szczęście

Śląsk to województwo, które charakteryzuje się wierzeniami w przesądy. Mimo że wiele z nich straciło na popularności, to jednak to wierzenie nadal jest kultywowane. Sprawdź, co poradziłaby ci twoja śląska babcia. Czego absolutnie nie powinno się robić podczas sprzątania?

Szczęście jest jedną z najbardziej pożądanych wartości. Ludzie do niego dążą, aby czuć się dobrze. Jednak uważaj na ten zwyczaj. Sprzątanie w domu też może mieć wpływ na to, jak będzie wyglądało twoje życie. Jeżeli to robisz, to błąd. Twoje szczęście może się od ciebie odwrócić. Zapamiętaj ten śląski przesąd, aby spotykała cię pomyślność. Możesz to zastosować nie tylko w domu, ale również w pracy. To bardzo łatwe, a skutki mogą być niezwykle korzystne. Sprawdź, jaka tajemnica kryje się w śląskim przepisie na szczęście. 

Zobacz wideo Czym jest szczęście? Przedszkolaki odpowiadają

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest szczęście? Każdy odpowie inaczej

W życiu człowieka na pierwszym miejscu w hierarchii znajdują się różne kwestie. Jednak nie da się ukryć, że ta na samym szczycie jest prawdopodobnie tym, co daje człowiekowi największe szczęście. Może to być zarówno powodzenie w pracy, jak i podróże, spędzanie czasu z rodziną, czy zdrowie. Każdy człowiek ma swoją definicję szczęścia i dla każdego będzie to coś innego. Dlatego należy pamiętać, że przy pytaniu "czym jest dla ciebie szczęście?" nie będzie złych odpowiedzi. 

Recepta na szczęście. Śląski przesąd podpowiada 

Aby cieszyć się w życiu dostatkiem, należy pamiętać o tej zasadzie podczas sprzątania. Śląski przesąd brzmi:

Przes prók sie nimo śmieci wymiatać, bo to szczęści wymiato

- oznacza to, że podczas zamiatania w domu, absolutnie nie powinno się wymiatać śmieci przez próg. Oprócz piasku, brudu i innych nieczystości, pozbywamy się z domu także szczęścia. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest użycie zmiotki i szufelki. 

Śląsk i jego złote rady. Warto zapamiętać 

Ten charakterystyczny region w Polsce ma jeszcze inne przesądy dotyczące szczęścia i sprzątania. Oprócz zaprzestania wymiatania śmieci przez próg, należy jeszcze pamiętać o kolejnej sprawie, mianowicie porze dnia.

Wieczór sie nimo zamiatać, bo to szczęści wymiato

- według śląskiego zwyczaju, zamiatanie wieczorem również ma negatywny wpływ na nasze szczęście. 

Te ludowe przesądy w dzisiejszych czasach dostarczają wiele rozrywki i zabawy. To ważny element folkloru śląskiego, dlatego warto podchodzić do tego z przymrużeniem oka. 

Więcej o: