Jak usunąć rysy z szyby samochodowej? Wystarczy produkt z łazienki i nie będzie ani śladu!

Rysy na szybach w samochodzie to częsty problem, który spotyka kierowców. Jak usunąć rysy z szyby samochodowej? Jakie są sposoby na usunięcie rys z szyb auta? Sprawdzony i bezpieczny patent sprawi, że nie będzie po nich ani śladu.

Czysta szyba to ważna kwestia podczas jazdy, aby ta była bezpieczna i spokojna. Niestety czasami na szybie samochodu możemy dostrzec rysy, które utrudniają jazdę i widoczność. W jaki sposób usunąć rysy na szybie samochodowej?

Zobacz wideo Fiat Ducato został odnaleziony po kilkunastu godzinach od zgłoszonej kradzieży

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć rysy z szyby samochodowej? Użyj tych produktów

Czynność usuwania rys z szyby samochodu to tak naprawdę nic trudnego i wcale nie musisz jechać do specjalistycznego salonu czy mechanika ani posiadać maszynki polerskiej. Aby usunąć rysy z szyby samochodowej, potrzebujesz pasty polerskiej i filcu polerskiego. Podczas polerowania szyb wstaw auto do garażu, aby opady lub owady nie przeszkadzały Ci w całym procesie, ponieważ może to źle zadziałać na efekt. Przed tym zabiegiem warto również umyć całej auto, aby usunąć zbędne zanieczyszczenia. Jeśli te kroki już zostały spełnione, nałóż na odpowiedni filc pastę polerską i rozpocznij polerowanie. Polerowanie powinno być energiczne i może ono trwać nawet kilka godzin, w zależności od wielkości i głębokości rys na szybie.

Domowy sposób, jak usunąć rysy z szyby samochodowej

Aby zaoszczędzić pieniądze, warto użyć sprawdzonego, domowego sposobu z użyciem... pasty do zębów. Taki trik sprawdza się zarówno w przypadku szyb w domu, jak i w aucie. Należy nałożyć ją na szmatkę i przez kilka minut pocierać rysę. Możemy też zostawić pastę na rysie na całą noc

Jak uniknąć rys na szybie samochodowej? Nie rób tego zimą

Rysy to niechciani goście każdego kierowcy i posiadacza auta. Niestety, ale szyby mają to do siebie, że łatwo jest je zarysować. Rysy na szybie to czasami efekt nieudolnego czyszczenia powierzchni szyb, np. polerowanie bez wcześniejszego umycia samochodu. Czasami rysy pojawią się poprzez nieszczęśliwy wypadek na drodze lub podczas jazdy może uderzyć nam w szybę mały odłamek kamienia, który zostawi po sobie ryskę mniejszą lub większą. Pamiętaj, aby nie polerować brudnych szyb, a gdy jedziesz po wyboistej i niskiej jakości drodze, zwolnij, aby żaden kamyk czy piach nie uderzył zbyt mocno w szybę. Rysy są również często efektem zbyt energicznego usuwania szronu zimą z szyb skrobaczką, która pozostawia wiele rys.

Pamiętaj, aby przed zastosowaniem jakichkolwiek domowych metod, omówić to z producentem, lub sprawdzić, czy ta metoda jest odpowiednia do twojeg auta.

Więcej o: