Jak skutecznie usunąć zapach papierosów z mieszkania? Sięgnij po ten produkt, a problem zniknie

Zastanawiasz się jak usunąć zapach papierosów z mieszkania? Jeśli jesteś osobą palącą, to na pewno znasz ten problem. W domu często przez długi czas utrzymuje się zapach papierosów. Mamy jednak na to sposób! Wystarcz sięgnąć po ten jeden produkt, a uciążliwy problem zniknie.

Osoby paląca na pewno znają ten problem. Zapach papierosów potrafi naprawdę długo utrzymywać się w mieszkaniu i być bardzo nieprzyjemny. Mamy jednak prosty i genialny sposób, aby się go pozbyć. Wystarczy, że sięgniesz po ten jeden produkt. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Banany są zdrowsze niż myślisz. A na dodatek pomagają rzucić palenie!

Palisz w mieszkaniu? Na pewno znasz problem z utrzymującym się smrodem

Jeśli kiedykolwiek paliłeś/aś w domu, na pewno znasz ten problem. Smród papierosów potrafi utrzymywać się w pomieszczaniach przez bardzo długi czas. Nie wszyscy palacze posiadają balkony lub mają możliwość wyjścia na zewnątrz, dlatego czasem palą również w domach. Jeśli więc jesteś jedną z osób, która na ogół pali w mieszkaniu, podpowiemy, jak pozbyć się smrodu z papierosów.

Jak pozbyć się smrodu papierosów z mieszkania? Wietrzenie może bardzo pomóc

Jeśli jesteś osobą, która nie może wyjść na zewnątrz, aby zapalić, pamiętaj, aby regularnie wietrzyć pomieszczenia. Musisz również wiedzieć, że osad papierosów zostaje na zasłonach i firankach, dlatego warto je jak najczęściej prać. Najlepiej sprawdzi się woda z octem, którą dodasz do szufladki w pralce. Możesz również wypróbować sodę oczyszczoną. 

Z nieprzyjemnym zapachem doskonale poradzi sobie również soda oczyszczona i kawa. Sprawdź jak ich użyć

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób użyć sody, spieszymy z odpowiedzią. Posyp zanieczyszczone tkaniny proszkiem i pozostaw na kilka godzin lub nawet całą noc. Soda oczyszczona zadziała jak pochłaniacz zapachu. Po tym czasie wystarczy dokładnie odkurzyć materiał, a nieprzyjemne zapachy powinny zniknąć. Dodatkowym zabezpieczeniem przed nieprzyjemnymi zapachami, które utrzymują się w mieszkaniu, będzie postawienie w niewielkim naczyniu mielonej kawy. Ona również zadziała jak niezawodny pochłaniacz zapachów.

Więcej o: