Netflix ma już dość! 15 minut na weryfikację adresu IP? Platforma wprowadza ogromne zmiany

Netflix to znana praktycznie każdemu platforma do oglądania seriali i filmów. Jakie zmiany szykują się od 2023 roku? Czy Netflix będzie przeprowadzał weryfikację współdzielonych kont? Niestety, wielu użytkowników może być rozczarowanych.

Netflix to serwis, który oferuje za daną opłatą dostęp do serialów i filmów poprzez media strumieniowe. Z platformy korzystają miliony osób z całego świata, jednak nie każdy jest świadomy nadchodzących zmian. Co się stanie z Netflixem? Czy możliwe będzie współdzielenie kont?

Zobacz wideo Czy to może być świąteczny hit? Zwiastun serialu "Wiedźmin: Rodowód krwi"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co ze współdzieleniem kont na Netflixie? Nadal będzie to możliwe

Współdziele kont na platformie Netflix to już standard. Wiele osób znajduje wśród swoich znajomych czy w internecie partnerów do kupna konta. Już od kilku lat platforma Netflix zaczęła zauważać gwałtowny spadek liczby subskrypcji, a przyczyną tego było m.in. współdzielenie kont. Najprawdopodobniej w 2023 roku mamy oczekiwać zmian związanych z dzieleniem kont, które ma być możliwe, ale pod jednym warunkiem... 

Jeden dom, jeden adres IP, tylko jedno konto

Netflix zdecydował, że w 2023 roku konta na Netflixie będą mogły być współdzielone pod warunkiem, że będą z niego korzystać inni domownicy, którzy będą w stanie potwierdzić to w ciągu 15 minut. Potwierdzenie najprawdopodobniej będzie miało na celu udowodnienie, że dany użytkownik jest połączony do tej samej sieci co główny właściciel konta. Platforma będzie miała również prawo do sprawdzenia, czy ktoś zalogował się do konta spoza przypisanego adresu podczas rejestracji. Wiele osób martwi się, że Netflix będzie pobierał dodatkowe opłaty za współdzielenie konta z osobą, która nie mieszka w tym samym domu. Jednak nie ma się co martwić, platforma zapewniła, że nie będzie pobierać takich opłat.

Osoby, które nie mieszkają w Twoim gospodarstwie domowym, będą musiały założyć własne konto, aby korzystać z serwisu Netflix.

Czytamy w zakładce centrum pomocy na stronie Netlifix

Więcej o: