Jak sprawnie wyczyścić szybę od piekarnika? Wysyp i polej wodą. Będą lśniące bez szorowania!

Nie możesz poradzić sobie z tłuszczem i zaschniętym brudem na szybie od piekarnika? Podpowiadamy, jak szybko i sprawnie wyczyścić piekarnik. Wystarczy zastosować jeden prosty trik, a będą one znów lśniące jak w dniu zakupu. Wysyp na nie jeden produkt, który zapewne masz w swoim domu. Podpowiadamy, co dokładnie trzeba zrobić!

Czyszczenie piekarnika zapewne nikomu nie sprawia przyjemności, jednak w tym przypadku regularne pozbywanie się brudu jest niezwykle istotne, gdyż zalegający tłuszcz z czasem staje się niezwykle trudny do usunięcia. Wielogodzinne szorowanie bez stuprocentowych efektów cie zniechęca? Okazuje się, że na ten problem jest rada, wystarczy zastosować prosty domowy trik! Podpowiadamy, co zrobić, aby twój piekarnik znowu błyszczał. 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak skutecznie czyścić szybę od piekarnika? Te produkty są tanie i prawdopodobnie masz je w domu

Potężny brud na drzwiczkach od piekarnika nie tylko psuje ogólny wygląd kuchni, ale także może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przypalone resztki jedzenia, pod wpływem wysokiej temperatury, wydzielają szkodliwe związki i osadzają się na przygotowywanych potrawach. Ale spokojnie! Znamy sposób na skuteczne czyszczenie piekarnika. Wystarczy, że użyjesz kilku kuchennych produktów, a już nigdy więcej nie wrócisz do uporczywego szorowania.

Jak uniknąć szorowania? Posyp szybę tym proszkiem 

Do wyczyszczenia piekarnika wcale nie jest ci potrzebna droga i silna sklepowa chemia. Użyj sody oczyszczonej oraz folii aluminiowej i patrz jak znika brud! Na początku otwórz klapę piekarnika, tak aby była ustawiona pod kątem 90 stopni, następnie polej ją niewielką ilością gorącej wody i dokładnie zasyp sodą oczyszczoną całą jej powierzchnię. Po zaledwie minucie weź kawałek folii aluminiowej, zgnieć go w kulkę i powolnymi ruchami pocieraj drzwiczki, uważając przy tym, żeby nie porysować szkła. Wszelkie pozostałości usuń wilgotną ściereczką. Jeśli zajdzie taka potrzeba, dla lepszych efektów, warto powtórzyć cały proces. 

Domowy sposób na czyszczenie piekarnika. Stwórz prostą mieszankę 

Jeśli regularnie czyścisz swój piekarnik i szukasz sposobu na sprawne usuwanie niewielkich zabrudzeń, to polecamy zastosować ten trik! W tym przypadku idealnie sprawdzi się spryskanie brudnych powierzchni mieszanką z octu i wody w proporcjach 1:1, odczekanie około 15 minut i wyszorowanie gąbką. 

Jeśli podoba Ci się pomysł z octem, a twój piekarnik nie należy do najczystszych, sporządź nieco bardziej żrącą miksturę. Do naczynia żaroodpornego wsyp trzy opakowania proszku do pieczenia, wlej dwie łyżki octu i szklankę wody. Tak przygotowaną mieszankę wsadź do rozgrzanego na 200 stopni Celcjusza piekarnika i zostaw na 40 minut. Następnie wyłącz urządzenie i ostrożnie wyciągnij naczynie. Na sam koniec przetrzyj pozostałości brudu ściereczką, nie powinno być najmniejszego problemu z ich usunięciem. 

Więcej o: