Trend na piegi! TikTok pokazuje proste, łatwe i szybkie sposoby na naturalne piegi

Jeszcze nie tak dawno temu, piegi były czymś, co ludzie woleli ukrywać niż się z nimi obnosić. Mocno kryjące podkłady znajdowały się w torebce każdej dziewczyny z piegami. Teraz jest to jeden z najbardziej pożądanych elementów urody. Jeśli natura cię nimi nie obdarzyła, nic straconego!

Piegi są piękne w każdym wydaniu, brązowe, czerwone, nieważne! Niedawno obdarzone nimi dziewczyny nie chciały ich zaakceptować i próbowały zrobić wszystko, żeby je ukryć. Piegi pojawiają się na twarzy osób nimi obdarzonych szczególnie latem, gdy słońce mocniej operuje. U niektórych pokrywają niemal całą buzię. Obecnie jest to bardzo pożądany efekt. Działają one odmładzająco i dodają charakteru naszemu wyglądowi.

Zobacz wideo Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na piegi eyelinerem. Jak je zrobić?

Jedna z użytkowniczek TikToka pokazała, jak w prosty sposób uzyskać naturalnie wyglądające piegi. Potrzebny będzie nam do tego brązowy eyeliner, spray utrwalający makijaż i palce. Na opuszkach palców malujemy nieregularne kropki eyelinerem. Następnie należy delikatnie spryskać ten obszar sprayem utrwalającym makijaż i delikatnie odbijać palcami namalowane kropki na twarzy w miejscach, w których chcemy, żeby nasze piegi się znalazły. Robimy je na sam koniec makijażu.

Genialny trik na piegi ze sprayu? To możliwe

Ta metoda może być dla niektórych zaskakująca. Okazuje się, że brązowy spray na odrosty może się idealnie sprawdzić w tworzeniu pięknych piegów na naszej twarzy. Wystarczy delikatnie go rozpylić, trzymając puszkę w odległości około 20 centymetrów od twarzy. Warto wcześniej przeprowadzić próbę na kartce papieru. Pozwoli nam to sprawdzić, z jaką siłą naciskać pompkę, by nie skończyć z wielką brązową plamą na twarzy. Na koniec warto położyć na piegi odrobinę pudru transparentnego, aby bardziej je utrwalić.

Prosty sposób na trwalsze piegi? Wystarczy henna

Z powodzeniem można jej użyć jako sposób na wyczarowanie piegów, które będą zdobiły naszą twarz przez dłuższy czas. Hennę należy przygotować według instrukcji na opakowaniu i za pomocą wykałaczki lub woreczka z ostrym, małym końcem nakładamy ją na swoją twarz w kształcie drobnych, nieregularnych kropek. Następnie czekamy, aż wyschną i przecieramy wilgotnym wacikiem. Pamiętaj, by przed użyciem sprawdzić, czy nie wywołuje ona reakcji alergicznej.

Więcej o: