Jak doczyścić patelnię bez szorowania? Natrzyj spód i zostaw na 10 minut. Będzie jak nowa!

Zaschnięty brud na patelni to nic przyjemnego do czyszczenia. Jak wyczyścić patelnię od spodu? Szorowanie gąbką nic nie da, a użycie tzw. druciaka może tylko zaszkodzić. Wypróbuj ten sposób na usunięcie zaschniętych zabrudzeń ze spodu patelni.

Zaschnięte plamy tłuszczu są bardzo ciężkie do usunięcia. Patelnia to coś, co w kuchni używamy bardzo często. Jeszcze nie tak dawno w wielu polskich domach przed świętami było sporo gotowania i smażenia, a kuchenne naczynia takie jak np. patelnia na pewno nie raz były ubrudzone, a teraz ciężko je domyć. Jednak my mamy na to receptę! Wypróbuj ten domowy sposób na czyszczenie patelni.

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Myjesz tym zęby, a teraz umyj patelnię! Ten sposób działa cuda

Patelnia ma prawo raz na jakiś czas ubrudzić się porządnie tłuszczem i innymi składnikami. Niestety, ale w takim przypadku jest ją bardzo ciężko domyć i czasami nie wystarczy sam płyn do naczyń. Co zrobić w takiej sytuacji? Zabrudzoną zaschniętym tłuszczem patelnię możesz w łatwy sposób wyczyścić, m.in. pastą do zębów! Przygotuj ubrudzoną patelnię, sodę oczyszczoną, płyn do mycia naczyń i pastę do zębów. W miseczce wymieszaj po jednej łyżeczce każdego składnika, a następnie nałóż tak przygotowaną mieszankę na spód patelni. Poczekaj 10 minut i spłucz patelnię wodą. Jeśli zabrudzenie jest mocne, posil się gąbką do naczyń i wyszoruj dodatkowo spód patelni mieszanką.

Trik na wyczyszczenie patelni za 10 zł. Użyj tylko 4 produktów

Jeśli nie masz czasu na stanie przy zlewie i męczenie się z uporczywymi zabrudzeniami patelni, możesz wypróbować świetny, domowy sposób. Patelnie połóż do góry nogami i na jej spód wysyp odrobinę soli i proszku do pieczenia. Następnie polej spód naczynia płynem do naczyń i połóż kilka listków ręcznika papierowego. Na koniec polej wszystko octem i odczekaj około 10 minut. Dzięki temu brud powinien zejść razem z ręcznikami. 

Więcej o: