Chiński nowy rok 2023. Co jest nowym patronem i jaką niesie ze sobą symbolikę

Już od 22 stycznia według chińskiego horoskopu wejdziemy w kolejny rok. Jest to jedno z najważniejszych świąt w chińskim kalendarzu. Chiński nowy rok ma nie tylko wymiar państwowy, ale też duchowy. Patron roku będzie czuwał do 9 lutego 2024 roku. Jakie zwierzę jest symbolem 2023 roku? I co oznacza jego patronat?

Podczas chińskiego nowego roku zmienia się nie tylko data, ale też patron. Organizowane są z tej okazji wielkie parady, a miasta przyozdobione są w lampiony oraz symbole horoskopu. 2023 rok niesie ze sobą szczególne przesłanie i wróżbę. Chiński Kalendarz jest wyjątkowy i skrywa wiele tajemnic. Święto to inaczej zwane Świętem Wiosny jest ruchome, ten rok będzie trwał od 22 stycznia 2023 do 9 lutego 2024 roku.

Zobacz wideo Aplikacje mobilne na nowy rok

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym się różni chiński nowy rok od tego, który obchodzony jest w Polsce? Wyjśniamy!

Każda data posiada swoje charakterystyczne właściwości astrologiczne, zodiakalne zwierzęta określają specyficzne dla danego znaku cechy. Chiński system astrologiczny różni się od europejskiego. Podczas gdy u nas znaki zodiaku zmieniają się co miesiąc, w Chinach zmieniają się co rok. Tym samym obieg europejskiego zodiaku trwa 12 miesięcy, a chińskiego – 12 lat. Chiński rok zaczyna się przy tym od drugiego nowiu po zimowym przesileniu Słońca (data jest ruchoma). Każdemu roku patronuje jedno zwierzę, zależne dodatkowo od zmieniających się cyklicznie żywiołów.

 

Chiński nowy rok 2023. Jakie zwierze jest jego patronem?

Już 22 stycznia Rok Tygrysa zmieni się w Rok Wodnego Królika. Co to oznacza? Wierzenie chińskie malują królika jako symbol harmonii i spokoju. 2023 ma być rokiem pełnym dobrej energii i pomyślnym. Będzie on szczególnym dla tych z nas, którzy mieli wiele stresu i pracują na pełnych obrotach, szczególnie w ostatnim czasie. Ten rok ma przynieść w końcu upragniony odpoczynek, by móc ze spokojem odetchnąć. Królik szanuje uczucia innych i jest bardzo wrażliwy, przekazuje nam to, że warto poświęcić czas i miło spędzić chwilę z bliskimi, unikając konfliktów. Warto skupić się na pielęgnowaniu swoich relacji z innymi.

Warto patrzeć na to, co mówią horoskopy i astrologia z przymrużeniem oka i dystansem.

Więcej o: