Jeśli posiadasz samochód, to koniecznie musisz poznać te trzy triki. Zaoszczędzisz sporo pieniędzy

Jeśli posiadasz samochód, to koniecznie musisz poznać te trzy triki. Dzięki nim możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Niektóre z tych sposobów, pomogą ci w naprawdę niebezpiecznych sytuacjach. Koniecznie dowiedz się, o co chodzi i jak dokładnie wykonać triki.

Jeśli jesteś kierowcą, to koniecznie musisz poznać te triki. Mogą ci pomóc w naprawdę niebezpiecznych sytuacjach, które czasem zdarzają się na drodze. Ponadto sporo na nich zaoszczędzisz. Dowiedz się, o czym mowa. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gala The Best of Moto 2022. Które samochody zostały nagrodzone?

Masz naklejki na samochodzie, których chcesz się pozbyć? Wykorzystaj gazetę

Jeśli kupujesz używane auto, na którym są naklejki lub kiedyś samodzielnie ja nakleiłeś/aś, ale chcesz się ich pozbyć, to mamy na to sposób. Wystarczy, że sięgniesz po starą gazetę. Zmocz papier i nałóż na naklejkę, której nie chcesz już mieć na karoserii. Po mniej więcej 15 minutach zmięknie i łatwo ją usuniesz. Pamiętaj jednak, aby robić to ostrożnie, ponieważ możesz uszkodzić lakier.

Światła twojego samochodu są brudne? Sięgnij po pastę do zębów

Światła samochodu z biegiem czasu stają się mętne, a czasem nawet zarysowane. Mamy jednak sposób, aby je nieco odświeżyć. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Weź ścierkę i nałóż na niej odrobinę pasty do zębów. Następnie przecieraj kolistymi ruchami światłą samochodu. Zanieczyszczenia powinny zniknąć, a światła będą przejrzyste jak dawniej.

Podczas jazdy pękła szyba? Zawsze miej przy sobie przezroczysty lakier do paznokci

Czasami nawet drobny kamień w czasie jazdy może uszkodzić szybę. Jeśli nie chcesz, aby pęknięcie postępowało, warto mieć przy sobie zawsze bezbarwny lakier do paznokci. Nałóż trochę specyfiku na uszkodzenie i poczekaj, aż wyschnie. Dzięki temu, pęknięcie nie powinno się powiększać. Pamiętaj jednak, że, tak czy siak, niezwłocznie powinno się w takim przypadku udać do mechanika. 

Więcej o: