Tłusty czwartek 2023. Ile kalorii ma pączek? Z lukrem, marmoladą, z nadzieniem, z budyniem, z czekoladą

Ile kalorii ma pączek z lukrem a ile pączek z cukrem pudrem? Czy pączek z polewą jest bardzo Już niedługo Tłusty Czwartek, więc to pytanie zadaje sobie wiele osób. Jeśli zastanawiasz się też, ile kalorii ma pączek z cukrem pudrem, również ci na to odpowiemy.

Już niedługo Tłusty Czwartek. Z tej okazji wiele osób zadaje sobie pytanie "ile kalorii ma pączek?". Jeśli ty również należysz do tego grona, to spieszymy z odpowiedzią. Podpowiemy ci także, ile kalorii mają faworki oraz donuty. Dowiedz się, ile słodkości możesz zjeść w Tłusty Czwartek.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wielki test warszawskich pączków

Ile kalorii ma pączek z lukrem, a ile kalorii ma pączek z cukrem pudrem? To zależy od jego składników

Jeśli zastanawiasz się, ile kalorii ma pączek, to spieszymy z odpowiedzią. Zależą one głównie od tego, jakich składników użyto do jego wytworzenia oraz do zrobienia nadzienia. Poniżej znajdziesz rozpiskę, najbardziej popularnych pączków: 

  • pączek bez nadzienia i lukru — około 200 kalorii, 
  • pączek z nadzieniem różanym oraz cukrem pudrem — około 290 kalorii,
  • pączek z nadzieniem i lukrem — około 400 kalorii,
  • pączek z budyniem — około 300 kalorii,
  • pączek wiedeński — około 350 kalorii.

W zależności od nadzienia i polewy lub posypki, pączki mają zupełnie inną kaloryczność. Jednak ile pączków w takim razie można zjeść tego dnia? Jeśli martwisz się, że przytyjesz, to pamiętaj, że pomóc może ci ruch i ograniczenie ilości spożywanych słodyczy. Możesz też wybrać mniej kaloryczne opcje. Pamiętaj również, że przez jeden dzień nie przytyjesz drastycznie i czasem można pozwolić sobie na zjedzenie słodkości. 

Jak zaparzyć doskonałą i aromatyczną kawę? Nie popełniaj tych błędów! To one sprawią, że traci smak Jak zaparzyć doskonałą i aromatyczną kawę? Nie popełniaj tych błędów!

Ile kalorii mają faworki? Może cięto zaskoczyć

Jeśli zamiast pączków wolisz faworki, to na pewno zastanawiasz się, ile mają kalorii. Przeciętny faworek ma około 17 g i około 87 kcal. Oznacza to, że na jednego pączka, przypada ich około pięciu. Możesz więc zjeść więcej faworków, choć są one też mniej syte. Jednak często są lepszym wyborem niż pączki, ze względu na niższą kaloryczność.

Pączki (zdjęcie ilustracyjne) Dlaczego tłusty czwartek jest w czwartek? Kiedy wypada w 2023?

Więcej o: