Jak wyczyścić przypalony garnek po mleku? Sięgnij po te produkty, a będzie lśnić jak nowy

Jak wyczyścić przypalony garnek po mleku? Wbrew pozorom to dość częsty problem. Niestety wystarczy spuścić mleko z oka zaledwie na sekundę, a ono już zaczyna przypalać się od spodu. Garnek, zabrudzony przy tym procesie, często naprawdę ciężko wyczyścić. Mamy jednak na to pewien trik.

Przypalony garnek od mleka to naprawdę dość częsty problem wśród wielu osób. Każdy, kto jest miłośnikiem owsianki, mógł mieć kiedyś ten kłopot. Ciężko jest wyczyścić garnek po przypalonym mleku. Mamy jednak trik, aby poszło to sprawnie i bezproblemowo.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Przypalił ci się garnek podczas gotowania mleka? Sięgnij po sodę oczyszczoną

Jeśli w trakcie gotowania mleka przypalił ci się garnek, to takie zanieczyszczenie będzie bardzo ciężkie do usunięcia. Mamy jednak sposób, który pomoże ci uporać się z problemem. Wystarczy, że sięgniesz po sodę oczyszczoną. Sprawdzi się ona nie tylko przy wypiekach, ale także właśnie przy sprzątaniu. Pomoże ci się uporać z przypalonym garnkiem. Wystarczy, że jedno opakowanie sody oczyszczonej wymieszasz z wodą, tak aby powstała gęsta konsystencja. Następnie rozsmaruj miksturę po ścianach garnka i zostaw wszystko na kilka godzin. Po tym czasie weź gąbkę i zetrzyj wszystkie zabrudzenia. Umyj garnek płynem do mycia naczyń i gotowe. Spalenizna powinna całkowicie zejść ze ścianek. 

Jak wyczyścić przypalony garnek po mleku? Popularny napój rozwiąże problem

Jeśli nie masz sody lub po prostu wolisz wypróbować inny sposób, sięgnij po popularny napój gazowany typu cola. Substancja jest doskonale znana ze swoich właściwości odrdzewiających. Powinna sobie również poradzić ze spalenizną. Wystarczy, że wlejesz ciecz do garnka, tak aby ciecz pokryła wszystkie przypalenia. Następnie zagotuj napój. Kiedy już będzie lekko wrzeć, wyłącz wszystko i wylej, a kiedy garnek trochę ostygnie, umyj go tak jak zawsze. Spalenizna powinna całkowicie zniknąć.

Więcej o: