Burzliwa historia największej miłości Elvisa Presleya. "Priscilla przewyższa je wszystkie"

Nic ani nikt nie było w stanie jej powstrzymać przed związkiem z królem rock and rolla. Nawet jej rodzice mówiący, że najpierw powinna dorosnąć. Dla Elvisa różnica wieku nie była żadną przeszkodą. W piątek 13.01.2023 roku zmarła ich jednyna córka, Lisa Marie Presley.

Poznali się w Niemczech w 1959 roku. Odwiedziła Elvisa w jego domu i zrobiła na nim wrażenie. Specjalnie dla niej zagrał kilka piosenek. Nie wierzyła, że jeszcze kiedykolwiek się spotkają. Ale pewnego dnia do niej zadzwonił. W 1960 roku Elvis wyleciał z powrotem do Stanów, a ona z rodzicami została w Niemczech. Wymieniali się zdjęciami i romantycznymi listami

Zobacz wideo Biografie muzyków to łakomy kąsek dla scenarzystów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Elvis Presley i Priscilla Beaulieu: ślub

Zaręczyli się w 1966 roku, a pobrali się rok później w Las Vegas. Krążyły plotki, że Elvis odczuwał gigantyczną presję, a przed ołtarzem stanął ze strachu przed skandalem. Dla obydwojga z nich było to pierwsze małżeństwo. Cała ceremonia trwała osiem minut i uczestniczyło w niej 14 gości. Sam tort miał sześć pięter i kosztował ponad trzy tysiące dolarów.

Widziałam, jak Elvis próbował zwrócić moją uwagę

- mówiła Beaulieu w jednym z wywiadów, który cytuje Viva.pl.

To najładniejsza dziewczyna, jaką kiedykolwiek widziałem. (...) Priscilla przewyższa je wszystkie

- zachwycał się Elvis.

 Kryzys w związku. Lata po ślubie

W 1968 roku dokładnie dziewięć miesięcy po ślubie Priscilla urodziła córkę: Lisę Marie. Gdy została mamą, spełniły się jej najgorsze obawy. Mąż przestał się nią interesować, ich namiętne życie dobiegło końca. Król rock and rolla był stale w trasie lub na planie filmowym. Po czasie Priscilla zdała sobie sprawę, że ma dość czekania na niego w domu. Nawiązała romans najpierw z trenerem tańca, później z trenerem karate i w końcu podjęła decyzję o rozstaniu z Elvisem. W styczniu 1972 roku, po sześciu latach małżeństwa, Presley wniósł pozew o rozwód, a w sierpniu było po wszystkim.

Po rozwodzie. Przyjaźń zamiast romantycznego związku

Priscilla przeprowadziła się do ich posiadłości i przejęła opiekę na ich jedyną córką. Lisa Marie spędzała dużo czasu z ojcem. Priscilla nie zrezygnowała jednak z nazwiska męża. Wspierała go, gdy był chory albo miał kłopoty. Presley nigdy ponownie się nie ożenił, mimo kilku romansów, a nawet jednego narzeczeństwa z Ginger Alden. Kiedy Priscilla dowiedziała się o jego śmierci, była zdruzgotana. Teraz przyjdzie jej pochować córkę, która zmarła wieku 54 lat.

Więcej o: