Jak usunąć plamy z błota? Sięgnij po ten popularny owoc, a zabrudzenia odejdą w zapomnienie

Jak usunąć plamy z błota? Każdy rodzic zderzył się kiedyś z tym problemem. Dziecko bawiło się na dworze, tuż po deszczu i ubrudziło całe ubranie błotem. Takie zabrudzenia czasami ciężko jest usunąć. Mamy jednak na to genialny trik. Wystarczy sięgnąć po ten popularny owoc.

Plamy z błota to koszmar wielu rodziców. Małe dzieci chętnie bawią się na dworze, jednak nie zwracają uwagi na to, czy się brudzą. Błoto często ciężko jest usunąć z ubrań. Mamy jednak na to sposób. Pomoże ci zwykła cytryna, a zabrudzenia odejdą w zapomnienie.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

Jak usunąć plamy z błota? Wystarczy sięgnąć po cytrynę

Delikatne materiały wymagają specjalnego traktowania. Jednak również one czasami mogą zabrudzić się błotem. Mamy jednak sposób, aby je wyczyścić. Wystarczy sięgnąć po cytrynę lub kwasek cytrynowy. Ubrania z delikatnego lub jasnego materiału, najlepiej potraktować tym popularnym owocem. Sok z cytryny zmieszaj z wodą i podgrzej. Następnie poplamione ubranie, upierz ręcznie w miksturze.

Jeśli natomiast zabrudzeniu uległy twardsze materiały takie jak na przykład jeansy, lepszym rozwiązaniem będzie ocet i wódka. Na początku namocz wacik w alkoholu i wytrzyj plamy z materiału. W kolejnym korku nasącz szmatkę octem i znów przetrzyj zabrudzenia. Uważaj jednak na kolorowe ubrania. Ten sposób jest najlepszy w przypadku niebarwionych materiałów.

Jak usunąć plamy z dywanu? Podążaj za instrukcję

Jeśli zabrudzenia pojawiły się na dywanie, to nie będą one łatwe do usunięcia. Mamy jednak na to sposób. Wystarczy, że podążysz za tą instrukcją: 

  1. Poczekaj, aż błoto wyschnie, następnie odkurz zabrudzone, wyszczotkuj plamy i znów odkurz,
  2. W kolejnym kroku weź 1/4 szklanki ciepłej wody i zmieszaj z 1/4 płynu do mycia naczyń
  3. Następnie w mieszance namocz ściereczkę i połóż na plamie,
  4. Poczekaj około 15 minut, 
  5. W ostatnim korku zbierz błoto ściereczką i przetrzyj inną czystą szmatką

Dzięki temu zabrudzenia powinny odejść w zapomnienie.

Więcej o: