Jak pielęgnować monsterę, żeby nie marniała? Kilka prostych zasad sprawi, że będzie bujnie rosła

Jak pielęgnować monsterę, żeby nie marniała? Uprawa tej rośliny wcale nie jest taka trudna. Wystarczy zapamiętać kilka zasad, a będzie rosła jak szalona. Co więcej, podpowiemy ci, czego warto użyć, aby zabezpieczyć roślinę przed żółknięciem liści. To naprawdę proste.

Monstera to wspaniała roślina doniczkowa, która w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność. Jeśli zapamiętasz zaledwie kilka zasad jej uprawy, będzie rosnąć jak szalona. To naprawdę proste i poradzą z tym sobie nawet nowicjusze.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Jak pielęgnować monsterę, żeby nie marniała? Wystarczy pamiętać te kilka zasad

Monstera nie jest zbyt wymagającą rośliną. Wystarczy zapamiętać zaledwie kilka zasad, a będzie rosnąć jak szalona. O tym musisz wiedzieć:

  1. Miejsce uprawy monstery: Postaw roślinę w miejscu, gdzie nie będą padać na nią bezpośrednie promienie słońca. Mogą one poparzyć monsterę. Roślina najlepiej poradzi sobie w świetle rozproszonym lub lekkim półcieniu.
  2. Temperatura: Monstera doskonale radzi sobie w zwykłej temperaturze pokojowej, nie musisz się więc o to martwić, 
  3. Podlewanie: Monstera jest bardzo wrażliwa na nadmiar wody. Uważaj na przelanie. Lekkie przesuszenie nie powinno zaszkodzić roślinie. Podlewanie raz w tygodniu, w zupełności wystarczy.
  4. Nawozy: Monstera potrzebuje nawozów, aby bujnie rosnąć. Warto dodawać je co najmniej raz na dwa tygodnie. Możesz go wykonać na przykład z banana. 

Monstera ma suche liście?  Zrób nawóz z banana

Świetnym nawozem dla monstery będzie ten samodzielnie zrobiony ze skórek od bananów. Podążaj za instrukcją:

  1. Przygotuj trzy skórki po bananach, 
  2. Następnie pokrój je w kostkę i włóż do słoika,
  3. W kolejnym korku zagotuj wodę i zalej skórki, 
  4. Odłóż przygotowaną mieszankę na około dwa tygodnie. 

Tak przygotowany nawóz dodawaj do wody, którą podlewasz monsterę raz na dwa tygodnie. Roślina będzie bujnie i pięknie rosnąć.

Więcej o: