Jak uprawiać szeflerę w domu? Pamiętaj o tych zasadach, a będzie bujnie rosła

Jak uprawiać szeflerę w domu? To piękna roślina, która ostatnio zdobywa coraz większą popularność. Wiele osób decyduje się ozdobić nią wnętrze swojego mieszkania. Nic w tym dziwnego, ponieważ roślina jest również bardzo łatwa w uprawie. Dowiedz się, o czym warto pamiętać.

Szeflera to wspaniała roślina doniczkowa, która nadaje mieszkaniu egzotycznego wyglądu. W dodatku nie jest zbyt trudna w uprawie, więc radzą z nią sobie doskonale nawet nowicjusze. Jeśli masz szeflerę w domu lub rozważasz jej zakup, koniecznie poznaj te zasady, aby mogła bujnie i pięknie rosnąć. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Jak pielęgnować szeflerę? Zapamiętaj te najważniejsze zasady

Pielęgnacja szeflery wcale nie jest trudna. Poradzi sobie z tym każdy nowicjusz. Najważniejsze zasady dotyczą miejsca, w którym postawisz roślinę, temperatury oraz podlewania. Zapamiętaj tych kilka rzeczy, a szeflera będzie bujnie rosnąć: 

  • Miejsce: Szeflera najlepiej poradzi sobie w świetle rozproszonym lub półcieniu. Uważaj na bezpośrednie promienie słońca, ponieważ mogą one poparzyć roślinę. Co więcej, zbyt jasne miejsce może sprawić, że szeflera wytworzy znacznie mniejsze liście,
  • Temperatura: Szeflera doskonale poradzi sobie w temperaturze pokojowej. Zimą jednak warto przestawić ją w nieco chłodniejsze miejsce, 
  • Podlewanie: Szeflera uwielbia wilgoć. Z tego powodu warto utrzymywać stale mokre podłoże. Zwykle najlepiej podlewać ją dwa lub trzy razy w tygodniu. Najważniejsze jest, aby nie przesuszyć rośliny.

Dlaczego szeflera gubi liście? Mimo najlepszej opieki może się to czasem zdarzyć

Choć szeflera lubi wilgoć, to jednak jej nadmiar również może doprowadzić do utraty liści. Uważaj, aby nie przelewać rośliny. Może to doprowadzić do gnicia jej korzeni, a w konsekwencji do śmierci szeflery. Gubienie liści może być również spowodowane przez przeciąg. Zwróć uwagę, czy twojej rośliny nie zawiewa zbyt mocno. Możliwe, że należy zmienić jej miejsce. 

Więcej o: