Problem z zatkaną toaletą? Mamy na to prosty trik! Wystarczy sięgnąć po reklamówkę

Problem z zatkaną toaletą? Mamy na to prosty trik! Wystarczy, że sięgniesz po worek na śmierci lub reklamówkę. Toaleta niestety czasem się zatyka, a nie każdy ma pod ręką przepychaczkę, czy też kreta. Warto więc pomyśleć wtedy o innych rozwiązaniach.

Nawet jeśli odpowiednio dbasz o toaletę, to niestety może się ona czasem zatkać. Jeśli nie masz pod ręką przepychaczki, czy nie chcesz od razu łapać się drastycznych rozwiązań, takich jak kret, to wypróbuj ten sposób. Wystarczy ci worek na śmieci lub reklamówka. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Jak odetkać toaletę? Sięgnij po reklamówkę

Jeśli chcesz odetkać toaletę, koniecznie wypróbuj ten sposób. Musisz przygotować jedynie worek na śmieci lub reklamówkę: 

  1. Przykryj dokładnie toaletę workiem na śmieci, a następnie przyklej go taśmą. Wszystko musi być szczelne, ponieważ inaczej trik może się nie udać, 
  2. W kolejnym korku spłucz wodę i przytrzymaj środek foliowego worka. Uważaj jednak, aby jej nie przebić, to może się źle skończyć, 
  3. Jeśli toaleta wciąż się nie odetkała, spłucz wodę raz jeszcze. Sprawdź jednak, czy folia jest nienaruszona, ponieważ przy drugim razie, może pęknąć.

Dzięki folii wtłoczysz powietrze do toalety, które pomoże ją odetkać. Jeśli jednak ta metoda nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, mamy również inną. 

Jak odetkać toaletę? Wykorzystaj sodę oczyszczoną i ocet

Jeśli pierwszy sposób nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, możesz wypróbować także ocet i sodę oczyszczoną. Zmieszane w odpowiednich proporcjach pomogą odetkać toaletę. Na początek wsyp kilka łyżek sody oczyszczonej bezpośrednio do odpływu. Następnie zalej obficie octem. Pozostaw wszystko na kilka minut i po tym czasie spuść wodę. Taka mikstura powinna pomóc z problemem. W dodatku możesz jej także użyć do odetkania odpływu w zlewie. 

Więcej o: