Najpiękniejsze wczesne rośliny do ogrodu. Te kwiaty będą cieszyć oczy i zachwycą nawet wiosną

Najpiękniejsze wczesne rośliny do ogrodu. Jeśli szukasz kwiatów, które ozdobią ogród już na wiosnę, podpowiemy ci, które będą pięknie rosnąć nawet w trakcie chłodnej pogody. Te gatunki będą się rozwijać już od lutego. Zobacz, który będzie najlepiej pasować do twojego ogrodu.

Ogród może cieszyć oczy już od lutego. Wystarczy wybrać tylko odpowiednie gatunki roślin, które wyrosną już od początku roku. Przedstawimy ci kilka kwiatów, które możesz posadzić w ziemi już teraz, aby zachwycały już na wiosnę. Zobacz, który najbardziej ci odpowiada.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Najpiękniejsze wczesne rośliny do ogrodu. W tym okresie możesz posadzić śnieżyczkę przebiśnieg

Jednym z naprawdę pięknych kwiatów, które możesz posadzić w swoim ogrodzie już teraz, jest śnieżyczka przebiśnieg. Co więcej, roślina nie jest trudna w uprawie. Doskonale radzi sobie w niskich temperaturach. Nie ma również wygórowanych wymagań co do gleby. Wystarczy zapewnić jej lekko kwaśne podłoże. Posadź ją w cieniu lub półcieniu i delikatnie wilgotnym środowisku, a pięknie wyrośnie i będzie cieszyć oczy.

 

Najpiękniejsze wczesne rośliny do ogrodu. Przylaszczka pospolita świetnie poradzi sobie, nawet kiedy jest chłodno

Innym pięknym kwiatem, który możesz posadzić u siebie w ogrodzie, a w dodatku doda on trochę kolorów, jest przylaszczka pospolita. To piękna roślina o fioletowych kwiatostanach. Doskonale poradzi sobie w cieniu lub półcieniu. Najczęściej można ją spotkać na leśnych terenach. Pamiętaj jednak, że jest ona pod ścisłą ochroną, więc nie zrywaj jej samodzielnie.

 

Najpiękniejsze wczesne rośliny do ogrodu. Ciemiernik rozkwita nawet zimą

To jedna z najbardziej odpornych roślin. Mrozy nie są jej straszne, a niektóre jej odmiany rosną nawet w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Co więcej, kwiaty pojawiają się, nawet kiedy pojawia się śnieg. To naprawdę mało wymagająca roślina, która w dodatku może wspaniale ozdobić twój ogród.

 
Więcej o: