Jak dbać o grudnik? Pielęgnacja tej rośliny jest banalna! Wywar owocowy sprawi, że w mig zakwitnie

Kaktus bożonarodzeniowy to kwiat, który ma pewne wymagania. Jeśli zapewnisz roślinie odpowiednie warunki, będzie ona bujnie rosła. Jak uprawiać grudnik, aby zakwitł? Wykorzystaj wywar z lubianego owocu. Sprawdź, co zrobić, żeby grudnik zakwitł.

Grudnik to roślina, którą możemy spotkać pod różnymi nazwami, np. kaktus bożonarodzeniowy, schlumbergera czy zygokaktus. Kwiat pochodzi z rodziny kaktusowatych, jednak nie posiada cierni ani charakterystycznych kolców. Jak uprawiać grudnik? Poznaj nasze wskazówki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uprawiać grudnik? Ten sposób sprawi cuda

Jeśli chcesz, aby twój zygokaktus posiadał piękne dzwonkowate kwiaty, zadbaj odpowiednio o uprawę rośliny. Grudnik dobrze rośnie w miejscach jasnych z rozproszonym światłem, a jego podłoże powinno być stale wilgotne. Koniecznością w pielęgnacji grudnika jest drenaż w donicy, ponieważ korzenie rośliny nie mogą stać w wodzie. Co ważne, gdy zobaczysz, że roślinie rozwijają się pąki kwiatów, nie przestawiaj donicy! Grudnik jest wrażliwy na zmianę miejsce w okresie kwitnięcia.

Co zrobić, żeby grudnik zakwitł? Pamiętaj o odpoczynku

Wszystkie sposoby, wymienionej powyżej są ważne, aby kwiat mógł swobodnie i pięknie rosnąć. Jednak najważniejszym aspektem jest odpoczynek dwa razy w roku na przełomie września i marca. W okresie spoczynku roślinę należy przenieść w nieco chłodniejsze miejsce, zrezygnować z podlewania i nawożenia. Gdy kwiat zacznie sam wypuszczać pąki, można przenieść donice do pierwotnego miejsca i zacząć pielęgnować jak wcześniej. Taki okres regeneracji dla tej rośliny jest bardzo istotny.

Czym podlewać grudnika? Użyj wywaru z tego owocu

Podlewanie grudnika powinno być umiarkowane, jednak należy pamiętać, o zachowaniu stale wilgotnego podłoża. Jeśli chcesz, aby roślina rosła zdrowo i bujnie możesz zacząć podlewać ją wywarem z banana! Skórkę od banana zalej ciepłą wodą i odstaw na 24 h w ciemne miejsce. Po tym czasie roztwór rozcieńcz z wodą w proporcjach 1:1 i odstaw na kolejne 2 dni. Następnie grudnika podlewaj co 3-4 tygodnie wywarem.

Więcej o: