Czy mój pies mnie kocha? Dowiedz się, w jaki sposób twój pupil wyraża uczucia

Czy mój pies mnie kocha? Zwierzęta niestety nie mogą powiedzieć ci o swoich uczuciach. Przynajmniej nie słowami. Mają jednak inne sposoby komunikacji. Mowa niewerbalna psów jest bardzo złożona. Dowiedz się, w jaki sposób twój czworonożny przyjaciel komunikuje ci, że cię kocha.

Mowa niewerbalna psów jest bardzo złożona. Twój czworonożny przyjaciel chętnie mówi ci, że cię kocha, choć nie zawsze o tym wiesz. Poznaj te kilka sygnałów, które wysyła ci twój pies, aby okazać ci miłość. Może cię to naprawdę zaskoczyć, w jaki sposób ci to przekazuje.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego psy poruszają łapkami przez sen? Na to i na inne pytania odpowiada Bronek [Pracownia Bronka]

Czy mój pies mnie kocha? O merdaniu ogonem wie każdy

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych sygnałów. Jeśli twój pies często merda ogonem, to znak, że jest naprawdę szczęśliwy. W ten sposób twój czworonożny przyjaciel pokazuje, że cieszy się z twojej obecności. Pamiętaj jednak, że zdarza się, iż pies merda czasem ogonem, kiedy się boi. Jeśli jest on obniżony, a w dodatku pupil składa uszy, oznacza to, że czuje dyskomfort.

Czy mój pies mnie kocha? Lizaniem okazuje ci prawdziwą miłość

Choć nie dla wszystkich jest to przyjemne, ze względu na obawę przed zarazkami lub po prostu nieświeżym oddechem pupila, to jednak w ten sposób twój pies mówi ci, że cię kocha. Co więcej, w ten sposób zbiera on o tobie ważne informacje. Kiedy pies cię liże, sprawdza, w jakim stanie emocjonalnym się znajdujesz. Dzięki temu wie, czy jesteś szczęśliwy, czy też smutny.

Jak obliczyć wiek kota? [TABELA WIEKU KOTA], kot bengalski, kot majkun, kot syberyjski, kot abisyński, kot burmski Jak obliczyć wiek kota? Dowiedz się, kiedy pupil stanie się seniorem

Czy mój pies mnie kocha? Jeśli przynosi ci swoje ulubione zabawki, możesz domyślać się, że bardzo się do ciebie przywiązał

Psy zwykle niechętnie dzielą się ulubionymi zabawkami. Jeśli widzisz, że twój pupil przynosi ci ukochane przedmioty, to znak, że jesteś dla niego naprawdę ważnym człowiekiem. Co więcej, w ten sposób przekazuje także, że czuje się przy tobie bezpiecznie oraz że bardzo ci ufa. Warto pobawić się wtedy ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Inteligentne rasy kotów, kot sfinks,kot bengalski, kot belgijski, kot szkocki, kot norweski leśny, kot dachowiec, kot orientalnty Najmądrzejsze rasy kotów. Inteligencją biją na głowę większość pupili

Więcej o: