Zmagasz się z tym uciążliwym problemem? Zgnieć folię aluminiową w kulkę i włóż do kieszeni

Folia aluminiowa najczęściej kojarzy się z kuchnią. Jednak produkt ten ma wiele innych cennych zastosowań, które nie są tak oczywiste. Kulka z folii aluminiowej może ułatwić ci życie. Poznaj zaskakujący sposób na jej wykorzystanie.

Zimowe czapki, kaptury i szaliki - jest nam dzięki nim ciepło, jednak mają swój minus, a dokładnie powodują elektryzowanie się włosów. Zapanowanie nad pasmami włosów w takim przypadku nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście mamy na to sposób. 

Zobacz wideo https://www.gazeta.pl/0,0.html#e=LinkPrLead

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zwiń folię aluminiową w kulkę. Poznaj sposób na uratowanie włosów

Z pewnością wiele osób reaguje zdziwieniem na informację, że kulka z folii aluminiowej może uratować problem z włosami. Jeśli twoje włosy elektryzują się z powodu np. długiego noszenia czapki lub niskich temperatur, świetnym rozwiązaniem tego problemu będzie wykorzystanie domowego sposobu z folią aluminiową, Wystarczy, że folię zwiniesz w małą kulkę, a następnie potrzesz nią włosy od czubka głowy do samych końcówek. Dzięki temu pasma powinny się mniej elektryzować.

Po co przycinać gąbkę?Weź nożyczki i odetnij rogi gąbki! Genialny trik, który ułatwi sprzątanie

Jak zwalczyć elektryzujące się włosy? Te zasady pomogą

Gdy musisz szybko zadziałać na elektryzujące się włosy, dobrym wyjściem będzie trik z folią aluminiową. Jeśli jednak problem ten spotyka cię codziennie, warto zastanowić się, co jest jego przyczyną i to wyeliminować. Pamiętaj, aby dbać o włosy i ograniczyć wszelkie zabiegi fryzjerskie, które mają działanie wysuszające. Po każdym myciu włosów nakładaj odżywki, a w czasie dnia nie zapomnij o olejkach na końcówki. Jeśli jest taka możliwość, zrezygnuj z używania prostownicy czy lokówki oraz noś czapki i szaliki z naturalnych materiałów.

zmarszczki przy oczachWypełnia zmarszczki jak kwas hialuronowy za 800 zł, a kosztuje 1 zł

Dlaczego włosy się elektryzują? To może być przyczyna

Włosy elektryzują się zazwyczaj poprzez pocieranie nimi o jakiś materiał. Właśnie dlatego w szczególności w okresie jesienno-zimowym włosy elektryzują się częściej, ponieważ nosimy czapki i szaliki. Ważną kwestią jest również kondycja włosów, pasma, które są suche i łamliwe będą bardziej reagowały na elektryzowanie niż zdrowe i grube włosy.

Więcej o: