Jak uchronić auto przed wilgocią? Domowe sposoby na pochłaniacz wilgoci do samochodu

Wielu posiadaczy samochodów zastanawia się jak tanio i skutecznie pozbyć się wilgoci z auta. Istnieje kilka sposobów na ten popularny problem. Szafki kuchenne są pełne produktów, które możemy przekształcić w domowy pochłaniacz wilgoci! Jakie to produkty i jak ich użyć?

Wielu właścicieli aut ma problem z wilgocią. NIezwykle łatwo dostaje się ona do wnętrza. Powoduje, że zarówno tapicerka jak i dywaniki mogą zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach. Po czasie w aucie może pojawiać się również pleśń i rdza. Dlatego ważne jest, żeby zaopatrzyć się w odpowiedni pochłaniacz wilgoci, który pomoże ją zebrać z powietrza i usunąć. Jakie są domowe sposoby na pochłaniacze wilgoci do samochodu?

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Proste domowe sposoby na pozbycie się wilgoci z samochodu. Pochłaniacz wilgoci

  1. Herbata świetnie wchłania wilgoć. Kilka torebek herbaty można zawiesić na lusterku. Jeśli wybierzesz herbatę smakową, to równocześnie może ona odgrywać rolę zapachu.
  2. Ziarna ryżu świetnie wyłapują wilgoć z powietrza. Ryż można też pakować w woreczki z niewielkimi otworami i chować pod siedzeniami. 
  3. Chlorek wapnia jest substancją, którą bez problemu dostaniemy w sklepie budowlanym. Należy nałożyć go do skarpetki lub materiałowego woreczka, a następnie go zawiązać. Następnie należy przygotować miskę, a na niej należy położyć worek z chlorkiem wapnia.
  4. W zawilgoconym samochodzie można rozsypać sylikonowy żwirek dla zwierząt. Świetnie poradzi sobie ze zbieraniem wody.
  5. Papier bardzo dobrze chłonie wilgoć. Z tego powodu można wkładać go pod wycieraczki po to, by zmniejszyć jej ilość w powietrzu. 

Pokrowiec na samochód na zimę. Po co?

Nie każdy ma możliwość korzystania z garażu, stąd też musi sięgać po inne środki. Poza tym odśnieżanie, usuwanie szronu z pojazdu zabiera wiele czasu, a dodatkowo może zakończyć się uszkodzeniem uszczelek czy porysowaniem szyb. Najpopularniejsze pokrowce na samochód osobowy powstają z tybondu, czyli materiału, który przepuszcza powietrze, dzięki czemu osłona nie przyczyni się do powstania pleśni. Poza tym ich wymiar powinien być na tyle duży, aby zasłaniał auto w całości, najlepiej do ziemi. Wówczas pomiędzy kołem a nadkolem nie będzie zalegał śnieg.

Więcej o: