Genialny sposób na mokre pranie. Prosty trik z TikToka sprawi, że wyschnie w okamgnieniu!

Suszenie wypranych ubrań zajmuje nawet kilka dni, jeśli są to grube bluzy czy kurtki. Mokre pranie może źle wpływać na ściany w domu, gdyż stwarza to idealne warunki na rozwój grzyba i pleśni. Jak suszyć pranie? Co zrobić, aby pranie szybciej schło?

Pranie zazwyczaj robi się od dwóch do trzech razy w tygodniu. Czasami jednak ubrania z poprzedniego prania jeszcze nie wyschną, a już kolejne czeka na wywieszenie. Długo schnące pranie to problem wielu osób, szczególnie zimą. Jakie są domowe sposoby na suszenie prania?

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na mokre pranie. Powieś to na grzejnik

Mokre pranie zimą i jesienią, gdy słońca jest jak na lekarstwo, potrafi schnąć naprawdę bardzo długo. W takiej sytuacji warto znać domowy sposób na szybkie wysuszenie prania. Na początek, tak jak zawsze rozwieś pranie na suszarce, którą ustaw naprzeciwko kaloryfera. Kolejnym krokiem jest uszykowanie prześcieradła i okrycie nim całego grzejnika oraz suszarki z ubraniami. Dzięki temu wytworzy się coś na zasadzie namiotu i ubrania wyschną w około  3-4 godziny. Jeśli masz w domu prześcieradło z gumką, warto użyć takiego, gdyż łatwiej zaczepisz je o suszarkę i grzejnik.

Ten produkt jest niezastąpiony podczas sprzątania!Ten produkt warto wykorzystać podczas sprzątania. Jest niezastąpiony

Szybkie suszenie prania. To urządzenie pomoże

Jedna z użytkowniczek TikToka, a dokładnie annrussell03 na swoim koncie pokazała, jak łatwym sposobem można przyspieszyć suszenie prania zimą. Kobieta na filmiku pokazała, że do suszenia prania idealnie nada się zwykły wentylator, który wieje zimnym powietrzem, więc nie jest to droga opcja. Oczywiście wentylator również zużywa prąd tak jak np. farelka, więc jeśli potrzebujesz na szybko wysuszyć pranie w domu, jest to dobra opcja, ale stosowanie tego codziennie może podwyższyć rachunki.

Czarna armaturaZamiast wlać na patelnię, natrzyj tym zlew. Trik na czystą armaturę

Suszenie prania w pralce. Jak to zrobić?

Co ciekawe, nawet jeśli nie masz w pralce opcji suszenia prania, możesz w łatwy sposób to zmienić! Jeśli na szybko potrzebujesz np. dwóch koszulek i spodni, po ich wypraniu włóż do pralki gruby i suchy ręcznik. Następnie pralkę ustaw na tryb wirowania. W taki sposób ręcznik wchłonie sporą część wilgoci, a ubrania wyschną szybciej.

Więcej o: