Śnią ci się zmarłe osoby? Ekspertka zdradza, dlaczego tak się dzieje. Odpowiedź może szokować

Co oznacza sen, w którym widzimy zmarłych? Wiele osób głęboko wierzy w to, że bliskie osoby mają dla nas wiadomość z innego świata. Co tak naprawdę oznacza to zjawisko? Ekspertka jasno odpowiada, a jej zdanie może szokować.

Dlaczego śnią nam się zmarłe osoby, które były nam bliskie za życia? Wiele osób śni o krewnych, którzy odeszli przed nimi. Czy takie zjawisko może oznaczać, że chcą one nam coś przekazać? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest zupełnie inna i może zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Dlaczego śnią nam się zmarli? Odpowiedź jest prosta i zaskakuje!

Zdaniem psycholożki i psychoterapeutki Katarzyny Kucewicz znanej z Instagrama pod nazwą  psycholog_na_insta, psychologia nie skupia się na znaczeniach snów, które opisują senniki, lecz na tym, co aktualnie dzieje się u osoby, która ich doświadcza. Według ekspertki osoby śniące o zmarłych mogą wykazywać się dużą tęsknotą z nimi oraz brakiem codziennego wsparcia. Niezwykle często zdarza się, iż sny z udziałem konkretnych osób poprzedzone są myślami o nich oraz intensywnym wspominaniem wspólnie spędzonych chwil. Takie sny mogą nasilać się w okresie Święta Zmarłych, gdyż wtedy ludzkie myśli krążą wokół tematów związanych ze śmiercią.

Często w taki sposób manifestuje się nasza potrzeba przynależności i poczucie osamotnienia. W snach odreagowujemy te emocje, które na jawie możemy wypierać i spychać na półkę "nie chcę do tego wracać, bo za bardzo boli"

- powiedziała psycholog i psychoterapeuta Katarzyna Kucewicz w DDTVN.

Sny z udziałem osób zmarłych. Mogą nam pomóc w podejmowaniu trudnych decyzji 

Psycholog Katarzyna Kucewicz zdradziła, iż osobiście bliska jest jej teoria o tym, że poszczególne elementy snów są częścią naszego JA. Jeżeli w codziennym życiu pojawia się jakiś dylemat lub ciężka do podjęcia decyzja wtedy nasz umysł, kierowany licznymi bodźcami, może przysłać nam odpowiedź w śnie, która przyjmie postać bliskiej osoby. Wynika to z tego, iż w ciągu dnia wielokrotnie mogliśmy zadawać sobie pytanie, co ten ktoś zrobiłby na naszym miejscu. Dlatego też sny, w których wspominamy osoby zmarłe, są reakcją podświadomości na potrzeby i pragnienia człowieka, jak i bezpośrednim nawiązaniem do otaczającej go rzeczywistości. Taka prawda może szokować, ponieważ obala powszechne myślenie o tym, że jest to tajny przekaz zza światów.

Więcej o: