Czym jest "spacer w chmurach" i gdzie się załapać na tę atrakcję? Wyzwanie tylko dla odważnych

Przeżyj niezapomniany "spacer w chmurach", wyzwanie tylko dla tych, którzy nie boją się wysokości. To prawdziwa przygoda i okazja do podziwiania wyjątkowych krajobrazów. Sprawdź, w jakich miejscach odbyć podniebną przechadzkę. Jedno z nich jest w Polsce!

Na całym świecie tego rodzaju atrakcje przyciągają tłumy żądnych adrenaliny turystów. Pozwalają na niesamowite wrażenia, podczas których podziwiamy krajobraz z zupełnie innej perspektywy. Wysokie, fantazyjne wieże widokowe zachęcają do podniebnych podróży. Przedstawimy najciekawsze z nich, a jedna znajduje się w naszym kraju.

Zobacz wideo Dr Majewski: Branża transportowa jest największym problemem jeśli chodzi o emisję CO2 w Europie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spacer w chmurach: może nie najwyższa, ale najbliższa. Świeradów-Zdrój dla początkujących

Aby przeżyć podniebny spacer, wcale nie musisz wyjeżdżać poza granice kraju. Wystarczy odwiedzić Świeradów-Zdrój, który może okazać się idealnym początkiem przygody z podróżami na wysokościach. Otwarta w 2021 roku, wieża w Świeradowie liczy sobie 62 metry wysokości. Ścieżka jest wyjątkowa, ponieważ dzięki oświetleniu można chodzić nią nawet nocą. Aby dotrzeć na sam szczyt, trzeba przebyć 850 metrów, zejść natomiast można tą samą trasą lub zjeżdżalnią. Dla najodważniejszych na górze przygotowano przeszkloną platformę.

Spacer w chmurach: Dolni Morava w Czechach, niesamowita wieża w Sudetach

Dolni Morava, inaczej zwana Ścieżką w Obłokach, to atrakcja turystyczna w Sudetach, która łączy w sobie promenadę, wieżę widokową i zjeżdżalnię. Leży zaledwie 15 km od polsko-czeskiej granicy. Żeby wejść na ścieżkę, najpierw trzeba dostać się na górę. Można zrobić to wyciągiem lub na piechotę. Po wejściu na sam szczyt wieży rozpościera się niesamowity widok na szczyty z wysokości 1116 metrów nad poziomem morza. Odważni mogą zjechać na dół 100-metrową zjeżdżalnią.

Spacer w chmurach: platforma widokowa w Norwegii, tylko dla odważnych

Jednym z najwyższych i najbardziej zapierających dech w piersiach punktem widokowym, jest platforma Stegastein w Aurlandsfjorden, w Norwegii. Ta drewniano-stalowa konstrukcja znajduje się 650 metrów nad wodą. Na samej górze rozpościera się niesamowity widok na fiordy. Nie bez powodu została okrzyknięta przez portal CNN najpiękniejszą platformą widokową w Europie. Dostępna jest dla zwiedzających przez cały rok, a najłatwiej do niej dojechać bezpośrednim pociągiem z Oslo. Podróż trwa 6 godzin, ale dla takich widoków zdecydowanie warto.

Więcej o: