Dlaczego stewardesy trzymają ręce za plecami? Podczas witania pasażerów robią jeszcze jedną rzecz

Część pasażerów samolotów pewnie zastanawia się, dlaczego stewardesy podczas witania na pokładzie gości lub przechodzenia się po korytarzu, trzyma ręce za plecami. Okazuje się, że nie robią tego bez powodu. W czasie witania pasażerów robią jeszcze jedną rzecz.

Praca stewardesy to dla wielu osób wymarzony zawód, jednak oprócz zwiedzania świata wiąże się z nim duża odpowiedzialność. To właśnie konwojent pokładu samolotowego odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów podczas lotu, a także udziela im pomocy medycznej w razie potrzeby.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Dlaczego stewardesy witają pasażerów z rękami za plecami? W tym czasie robią ważną rzecz

Osoby podróżujące samolotem zapewne zauważyły, że stewardesy i stewardzi podczas witania pasażerów na pokładzie oraz w czasie przechodzenia się po nim mają ręce schowane za plecami. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Kiedy do samolotu wchodzą podróżni, konwojent pokładu samolotowego liczy, ile osób do niego weszło. W ten sposób są w stanie skontrolować, czy w samolocie znajdują się wszyscy pasażerowie oraz, czy nie pojawiły się na pokładzie przypadkowe osoby. Liczenie odbywa się za pomocą klikera - informuje portal baatraining.com

Jakie obowiązki mają stewardesy. Zajmują się nie tylko obsługują pasażerów

Konwojent pokładu samolotowego, czyli stewardesy i stewardzi nie tylko obsługują podróżnych w czasie lotu, oferując im dania i napoje oraz witając ich na pokładzie. Dbają również o bezpieczeństwo pasażerów oraz całego lotu. Każdy członek załogi jest przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy, gaszenia pożarów oraz przeprowadzania ewakuacji. Ponadto pośredniczą w komunikacji między kokpitem a pokładem, a także udzielają informacji na temat zasad zachowania na pokładzie oraz bezpieczeństwa obowiązujących na pokładzie samolotu - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej o: