Jak pielęgnować skrzydłokwiat wallisa? Wystarczy dosypać to do doniczki, a będzie pięknie rosnąć

Skrzydłokwiat wallisa jest popularną rośliną, która przyciąga swoim eleganckim wyglądem i funkcją nawilżania powietrza. Pomimo faktu, że nie należy do wymagających roślin, czasami zdarza się, że nie chce kwitnąć. Skrzydłokwiat - pielęgnacja by pięknie rósł. Wystarczy dodać jedną rzecz do doniczki!

Ta spektakularna roślina ozdobna o białym ukwieceniu, jest popularnym wyborem do domu. Nie tylko jest niezwykle elegancki, ale posiada też właściwości nawilżające pomieszczenie, dlatego warto zapewnić mu wszelkie warunki, by mógł pięknie kwitnąć. Odpowiednia pielęgnacja skrzydłokwiatu sprawi, że kwiaty będą nam towarzyszyć przez okrągły rok. 

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Często popełniane błędy. Skrzydłokwiat wallisa pielęgnacja

Optymalną temperaturą dla skrzydłokwiatu jest maksymalnie 20 stopni Celsjusza. Jeśli nasza roślina nie kwitnie, może to oznaczać, że stoi w złym miejscu. Wystawienie na bezpośrednie słońce może doprowadzić do poparzenia liści rośliny. Idealnym stanowiskiem będzie szafka lub stół z dostępem do rozproszonego światła. Podlewanie również odgrywa istotną rolę. Latem skrzydłokwiat powinien być nawadniany dwa razy w tygodniu natomiast zimą tylko raz.

Jak dbać o skrzydłokwiat wallisa? Domowe sposoby nawożenia

Czasami może się okazać, że nasz skrzydłokwiat potrzebuje po prostu odpowiedniego odżywienia. Możemy kupić nawozy w specjalistycznych sklepach ogrodniczych lub wypróbować domową metodę, która może zdziałać cuda. Jest to naturalny produkt, który dostarczy roślinie potrzebnych składników, Mowa o fusach od kawy. Resztki tego napoju są bogate w magnez, potas i fosfor. Dlatego też następnym razem ich nie wyrzucaj, a dodaj do doniczki. Efekty zauważysz już po kilku tygodniach stosowania.

Inny nawóz do skrzydłokwiatu wallisa. Nie wylewaj po gotowaniu

Innym naturalnym sposobem do nawożenia skrzydłokwiatu może być woda, która pozostała nam po gotowaniu ziemniaków czy innych warzyw. Zawiera ona wartościowe mikroelementy oraz skrobię. Ta woda stanowi doskonały nawóz do roślin nie tylko doniczkowych. Oprócz skrobi zawiera potas oraz fosfor. Jedyne co musimy zrobić to wystudzoną wodą po prostu wlać do doniczki. Jednak musimy pamiętać, że woda ta nie może być posolona! Sól jest zabójcza dla roślin, między innymi utrudnia im pobieranie wody z gleby.

Więcej o: