Jak doczyścić patelnię od spodu? TikToker zdradza genialny domowy sposób na przypalenia

Przypalona patelnia to problem, który dotyka wiele kucharek i kucharzy. Czasami zwykły płyn do naczyń lub mycie w zmywarce nie podoła takim zabrudzeniom, dlatego warto znać domowy sposób na wyczyszczenie patelni. Jak wyczyścić patelnię od spodu?

Patelnie przypalają się nie tylko wewnątrz, gdzie przygotowujemy dania, jednak również na zewnątrz. Spód patelni brudzi się poprzez resztki jedzenia oraz palniki gazowe. Bardzo często z biegiem czasu patelnie również zaczynają się przypalać samoistnie, ze starości. Jak wyczyścić patelnie od spodu? Co najlepiej użyć na przypaloną patelnie? Poznaj domowe sposoby na wyczyszczenie patelni.

Zobacz wideo Złam zasady - pizza z patelni

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić patelnię? Sposób z TikToka

Na TikToku pewien użytkownik, a dokładnie tatasamwdomu.pl postanowił podzielić się sposobem na wyczyszczenie przypalonej patelni. Na początek należy nalać do szklanki odrobinę płynu do naczyń, dodać do niego dwie łyżeczki sody oczyszczonej i trzy łyżeczki soli. Po wymieszaniu roztworu namocz w nim gąbkę, a gąbką rozprowadź roztwór na patelni. Na tak przygotowaną patelnię wyłóż ręcznik papierowy, a na niego wylej odrobinę octu, zostawiając patelnię na 15 minut. Po tym czasie wyszoruj patelnię z brudu. Jeśli brud nadal się utrzymuje, warto podsypać patelnię samą sodą oczyszczoną i solą, przykryć ręcznikiem i zalać octem, a następnie szorować gąbką.

Sposób na przypaloną patelnię. Rozpuść to w wodzie

Na przypaloną patelnię warto skorzystać z domowego sposobu, który potrafi zdziałać cuda! Jedną łyżeczkę kwasku cytrynowego, rozpuść w niewielkiej ilości wody i doprowadź do wrzenia. Następnie patelnię włóż do innego dużego naczynia, do którego wlejesz gorący roztwór. Odczekaj kilka godzin, a następnie przetrzyj wszystko ściereczką i umyj płynem do naczyń. 

Czyszczenie patelni — o tym nie zapominaj

Przypalona patelnia jest czymś całkiem normalnym, częste używanie jest jedną z przyczyn powstawania zabrudzeń i przypaleń. Pamiętaj jednak, aby po każdym gotowaniu taką patelnię dokładnie umyć i wysuszyć. Nie warto zostawiać ubrudzonej patelni na kilka dni, gdyż brud będzie ciężej zmyć. Używaj detergentów przeznaczonych stricte do patelni i czyść ją regularnie.

Więcej o: