Dodaj sok z owocu i namocz. Usuwanie żółtych plam z poduszek nigdy nie było takie łatwe

Masz problem z nieestetycznymi żółtymi plamami na poduszce? Wszelkie próby ich usunięcia skończyły się fiaskiem? Okazuje się, że świetnym rozwiązaniem jest użycie banalnie prostego do stworzenia domowego odplamiacza! Wystarczy sięgnąć po produkty znajdujące się w niemalże każdej kuchni.

Poduszki należą do najważniejszego wyposażenia każdego domu. Większość z nas pamięta o regularnej zmianie pościeli, jednak same poduszki często są pomijane. Aby zadbać o odpowiednią higienę i komfort snu należy czyścić je co najmniej dwa razy w roku. Jak prawidłowo prać poduszki i co zrobić, żeby uporczywe plamy zniknęły?

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Skąd biorą się żółte plamy na poduszkach? Lepiej ich nie ignorować

Brudne ślady na poduszkach najczęściej powstają podczas snu i poprzez nasz pot, ślinę, używanie różnego rodzaju kremów oraz pozostałości po makijażu. Za żółty kolor odpowiada mocznik będący składnikiem potu, który w trakcie snu przenika przez pościel i pozostawia brudny ślad na poduszce. Nieczyszczona poduszka może być także siedliskiem wielu bakterii i roztoczy, które niekorzystanie wypływają na nasze zdrowie oraz kondycję skóry. Co zrobić, aby prawidłowo zadbać o swoją poduszkę?

Jak pozbyć się żółtych plam z poduszki? Pomogą ci w tym domowe sposoby

Wypranie poduszki w pralce nic nie dało i plamy wciąż pozostają widoczne? Jest na to kilka banalnie prostych trików. Wystarczy stworzyć domowy wybielacz, który potrafi zdziałać cuda! Pierwszym sposobem jest użycie cytryny i sody oczyszczonej! Jak go zrobić?

  • Do garnka wlej dwa litry wody i dodaj wyciśnięty sok z jednej dużej cytryny
  • Całość porządnie zagotuj.
  • Odstaw z ognia i dodaj około 2-3 łyżki sody oczyszczonej.
  • Powstałą miksturę dokładnie wymieszaj. 
  • Cały roztwór rozcieńcz z około 4. litrami wody.
  • Brudną poduszkę mocz w uzyskanym odplamiaczu przez kilka godzin.
  • Po tym czasie wyjmij poduszkę i wypierz w pralce - zgodnie z zaleceniami producenta. 

Domowy wybielacz. Jak go samemu zrobić? 

Kolejnym sposobem na pozbycie się żółtych śladów z poduszki jest stworzenie odplamiacza z wody utlenionej i proszku do białych tkanin. Do miski z wodą dodaj dwie łyżki wody utlenionej oraz tyle samo proszku do prania. Powstałą mieszankę rozsmaruj w miejscu zabrudzeń i pozostaw na kilka minut. Następnie włóż poduszkę do pralki, wlej do bębna jeszcze pół szklanki wody utlenionej i wybierz zalecany przez producenta program. Po wypraniu poduszka powinna odzyskać dawną biel i świeżość. 

Więcej o: