Jak pozbyć się przykrego zapachu z łazienki? Te triki sprawią, że będzie pachnieć świeżością

Co zrobić, aby łazienka zawsze pachniała świeżością? Wystarczy sięgnąć po ten jeden produkt, a problem nadmiernej wilgoci i nieprzyjemny aromat szybko znikną. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jak samodzielnie przygotować odświeżacz powietrza do łazienki.

Nieprzyjemny zapach w łazience może być spowodowany przez wilgotne dywaniki oraz ręczniki. Dlatego tak ważne jest regularne pranie zarówno ręczników, jak i dywaników. Przykry zapach może okazać się najmniejszym z problemów, nadmierna wilgoć prowadzi do pojawiania się pleśni, która jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Jak się jej pozbyć? Podpowiadamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Zapach wilgoci w łazience? Ten trik sprawi, że problem zniknie

Jeśli mimo częstych zmian ręczników oraz prania dywaników w łazience nadal wyczuwalny jest zapach wilgoci, warto sięgnąć do kuchennej szafki po kawę. Wystarczy przesypać ziarna kawy do ozdobnej miseczki i postaw ją w łazience. Aromat kawy szybko rozprzestrzeni się po całej łazience, a do tego ziarna będą pochłaniać nadmiar wody znajdujący się w powietrzu. Ziarna należy wymieniać po kilku dniach, to niestety może być dość kosztowne. Na szczęście, zamiast kawy możesz użyć sody oczyszczonej. Podobnie jak ziarna kawy, proszek umieszczamy w miseczce i wymieniamy, kiedy zacznie być wilgotny.

Jak zadbać o zapach w łazience? Stwórz odświeżacz powietrza 

Odświeżacze do łazienki często mają bardzo intensywny zapach, który wielu osobom nie odpowiada. Dodatkowo dość szybko się zużywają, a ich cena nie jest najniższa. Tańszą i zdecydowanie ekologiczniejszą alternatywą będzie zakup aromatycznej świeczki lub zapachowych pałeczek. Z powodzeniem możesz samodzielnie przygotować odświeżacz powietrza do łazienki. Potrzebujesz do tego wyłącznie butelki, drewnianych patyczków, wody oraz ulubionego olejku eterycznego

Więcej o: