Tłusty czwartek 2023. Ile kosztują pączki Magdy Gessler? Tegoroczna cena zwala z nóg!

Tłusty czwartek 2023 już niedługo. Piekarnie i cukiernie prześcigają się w tym, kto ma najlepszy przepis na pączki, a popularne markety decydują się na masową produkcję tanich wyrobów. Wiele osób wybiera też wypieki od znanych restauratorów. Po ile są pączki Magdy Gessler w 2023 roku?

Tłusty czwartek w tym roku wypada 16 lutego. Wiele osób od rana będzie poszukiwać w sklepach najlepszych okazji, a niektórzy zamówią hurtowe ilości pączków ze znacznym wyprzedzeniem. Popularna restauracja Magdy Gessler również jest na to gotowa, dlatego na stronie internetowej lokalu podano już cenę pączków obowiązującą na tegoroczne święto. Wiele osób jest oburzonych. Ile kosztuje ta słodka przyjemność?

Zobacz wideo Galaktyczne, kolorowe, pyszne - najlepsze pączki i donaty na tłusty czwartek

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tłusty czwartek 2023. Ile kosztują pączki u Magdy Gessler?

Restauracja Magdy Gessler "u Fukiera" jest jedną z najsłynniejszych w Warszawie. Menu jest dostępne na stronie internetowej lokalu i jak co roku, opublikowano także ofertę na Tłusty czwartek 2023. Cena może zadziwić niejednego fana tego święta. Jak podano na stronie, pączek z konfiturą z płatków róż lub konfiturą malinową kosztuje 15 złotych. To jeszcze nie wszystko. W lokalu "Słodki Słony" prowadzonym przez Magdę Gessler i jej córkę Larę pączek kosztuje aż 18 złotych. Skąd taka cena? W opisie na stronie "u Fukiera" pojawia się taka informacja:

To, co wyróżnia pączki U Fukiera to wilgotne ciasto bogate w wysokiej jakości produkty, prawdziwe masło i wiejskie żółtka z dodatkiem aromatycznej pomarańczowej skórki oraz wypełnienie domowymi konfiturami

- czytamy.

Gwiazda programu "Kuchenne rewolucje" zapewniała w zeszłym roku w wywiadzie dla portalu Plejada, że pączki z jej restauracji są wypełniane konfiturą ze świeżych, a nie mrożonych owoców. Skórka pomarańczy również jest naturalna, a pączki są smażone na bieżąco. Nic więc dziwnego, że cena ma się równać jakości.

 

Ile kosztuje pączek w sklepie w 2023? To szansa, aby zaoszczędzić

Jakość pączków u Magdy Gessler uznawana jest przez wielu za bardzo wysoką. Niestety, często nie można tego samego powiedzieć o wypiekach z dyskontów. Nie mogą "poleżeć" długo, a parafrazując znanego stand-upera, przypominają bardziej "lukrowaną kajzerkę". Pomimo tego, Polacy chętnie po nie sięgają. W przeliczeniu, za cenę pączka ze "Słodki Słony" czyli 18 złotych, kupią przynajmniej 7 pączków. W jednym z najpopularniejszych marketów pączek z nadzieniem różanym i migdałami kosztuje tylko 2,21 zł za 100 g. W innym popularnym sklepie cena pączka w zeszłym roku została obniżona do jedynie 29 groszy za sztukę, a do wyboru było 20 propozycji nadzienia. Na stronie kolejnego dyskontu można przeczytać, że pączek z nadzieniem wieloowocowym kosztował w stycznie tylko 1 zł za sztukę, więc w Tłusty czwartek ceny pewnie zostaną jeszcze bardziej obniżone.

Więcej o: