Doskonały sposób na czyste kafelki w łazience i kuchni. Sięgnij po ten produkt, a będą jak nowe

Kafelki w łazience oraz w kuchni mogą być trudne do wyczyszczenia. Jakiego preparatu użyć, aby pozbyć się wszystkich plam i zabrudzeń? Ten domowy środek do czyszczenia kafelków sprawi, że będą lśnić jak nowe. Podpowiadamy także, jakie kafelki do kuchni najlepiej wybrać.

Jak pozbyć się plam, zacieków oraz brudu z kafelków? Zamiast sięgać po chemiczne detergenty, które nie tylko są kosztowne, ale też często pozostawiają smugi, użyj produktu, który najprawdopodobniej masz już w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Jak wyczyścić kafelki domowym sposobem? Sięgnij po ten niepozorny produkt

Niezastąpione podczas mycia kafelków okazują się tabletki do zmywarki. Mają właściwości dezynfekujące oraz bakteriobójcze, a do tego bez trudu usuwają trudne zabrudzenia np. tłuszcz i resztki jedzenia. Co więcej, po umyciu ich roztworem na bazie tabletek do zmywarki nasze kafelki będą lśnić jak nowe

Jak skutecznie wyczyścić kafelki łazienkowe? Ten domowy płyn sprawi, że będą lśnić

Jak przygotować domowy płyn do czyszczenia kafelków? Wystarczy wlać do wiaderka pięć litrów wody i dodać jedną tabletkę do zmywarki. Kiedy kapsułka rozpuści się, należy dokładnie wymierzać roztwór, a następnie przy użyciu gąbki lub ścierki zacząć czyścić kafelki. Tak przygotowaną mikstura z powodzeniem umyjesz także podłogi w łazience oraz kuchni.  

Jakie kafelki do kuchni wybrać? Wskazówki dekoratorów wnętrz

Podczas doboru kafelków do kuchni warto wybrać te, które będą pasować do wnętrza. Zdaniem dekoratorów w małych kuchniach lepiej zrezygnować z umieszczania na ścianach dużych płytek. Dużo lepiej sprawdzą się te mniejsze, w jasnych kolorach, które optycznie powiększa przestrzeń. Większe płytki sprawdzą się natomiast w dużych kuchniach, dzięki temu uzyskamy efekt jednorodnej i gładkiej ściany. Kafelki do kuchni to doskonały wybór, duże łatwiej wyczyścić zabrudzenia oraz plamy tłuszczu z płytek niż ze ściany. Co więcej, minimalizujemy ryzyko powstania grzyba, który pojawia się, gdy w pomieszczeniu panuje za duża wilgotność powietrza.

Więcej o: