Jeśli twoje rośliny marnieją, konieczne może być użycie nawozu. Wykorzystaj orzechy włoskie

Każdą roślinę warto co jakiś czas nawozić. Istnieje wiele różnych nawozów, jednak najlepiej wybrać te naturalne. To właśnie one są najbardziej ekologiczne. Możesz je przygotować samodzielnie. Wystarczy, że sięgniesz po te produkty, a twoje rośliny będą rosnąć jak szalone.

Naturalne nawozy są najlepsze, ponieważ są przyjazne środowisku. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób samodzielnie przygotować taki specyfik, spieszymy z pomocą. Wystarczy, że sięgniesz po te popularne produkty, a rośliny będą bujnie i pięknie rosnąć.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Orzechy włoskie. Choć są kaloryczne, wcale nie tuczą

Jak zrobić naturalny nawóz z orzechów włoskich? To naprawdę proste

Naturalne nawozy zyskują ostatnio na popularności. Są one najbardziej ekologiczną formą wsparcia rozwoju roślin. Możesz przygotować go zupełnie samodzielnie. Wystarczy, że sięgniesz po orzechy włoskie: 

  1. Zbierz dwie garście suchych łupin po orzechach włoskich, 
  2. Następnie przełóż je do garnka
  3. W kolejnym kroku zalej je litrem wody i gotuj przez 20 minut
  4. Poczekaj, aż ostygną, a następnie przelej wywar do konewki,
  5. Zalej go wodą w stosunku 1:3.

Tak przygotowaną mieszanką możesz podlewać swoje rośliny. Dzięki temu będą rosnąć jak szalone. Jednak nie tylko orzechy nadają się do zrobienia naturalnego nawozu. Wypróbuj także banany.

Jak hodować fiołka alpejskiego w domu? Fiołek alpejski w domu. Jak o niego dbać? Nie popełniaj tych błędów!

Jak zrobić nawóz z banana? Będą potrzebne skórki

Jeśli nie jadasz orzechów, natomiast lubisz banany, to również możesz je wykorzystać. Skórki idealnie nadadzą się, aby zrobić z nich nawóz. Pokrój je i wyłóż na dno słoika, tak żeby go przykryły, a następnie zalej ciepłą wodą, którą wcześniej przegotujesz. Odstaw miksturę na kilka dni. Dzięki temu uzyskasz nawóz pełen ważnych składników odżywczych. Tak przygotowaną substancją możesz podlewać rośliny mniej więcej raz w tygodniu. Będą bujnie i pięknie rosnąć. 

Kalendarz wysiewu pomidorów. Kiedy siać je do gruntu, aby były czerwone i dorodne? Zapamiętaj te daty Kiedy siać pomidory do gruntu, aby były dorodne? Zapamiętaj te daty

Więcej o: