Naturalny nawóz, dzięki któremu Anturium obsypie się kwiatami. Zmiel i zalej wodą, a roślina zakwitnie

Anturium jest zwane także kwiatem flamingów. Taką nazwę zawdzięcza swoim kształtem, który może przypominać te różowe ptaki. Roślina ma tropikalne pochodzenia, dlatego wymaga konkretnej pielęgnacji. Aby anturium obsypało się kwiatami, warto wypróbować ten naturalny nawóz.

Jeżeli chcesz ozdobić swoje wnętrze rośliną o ciekawym kształcie, to anturium jest dla ciebie. Kwiat flaminga dobrze się prezentuje, dlatego warto mieć go w swoim domu. Wymaga nieco uwagi, jednak jeżeli dobrze się nim zaopiekujesz, odwdzięczy ci się swoim pięknem. Zapamiętaj te zasady, a roślina pięknie zakwitnie. Pomocny przy tym może okazać się naturalny nawóz. Składniki na pewno masz w kuchennej szafce. Sprawdź, jak go przygotować.

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pielęgnacja anturium. Te zasady powinien znać każdy 

Roślina lubi jasne miejsca, ale z rozproszonym światłem. Źle znosi bezpośrednią ekspozycję na słońce. Dla prawidłowego wzrostu anturium niezbędne będzie także odpowiednie podłoże. W doniczce roślina powinna mieć dobry drenaż. Pomocna przy tym może okazać się mieszanka dla storczyków. Pochodzą z tropików, dlatego lubią wilgoć i ciepło. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie i temperaturę. Woda nie powinna być bezpośrednio z kranu. Najlepiej sprawdzi się przygotowana lub odstała. W okresie zimowym, kiedy powietrze jest suche, warto zraszać roślinę. 

Jak zrobić nawóz do anturium? Zmiel i zalej wodą 

Anturium, tak jak każda roślina potrzebuje od czasu do czasu szczególnego wsparcia w postaci dostarczenia jej składników odżywczych. Aby pomóc jej w prawidłowym wzroście, warto zrobić domowy, naturalny nawóz z płatków owsianych. Wystarczy wsypać około pół szklanki płatków owsianych do blendera i zmielić. Następnie dolej litr wody i wymieszaj. Kolejnym krokiem jest odcedzenie płatków od cieczy. Pozostała woda jest naturalnym nawozem bogatym w wapń, potas i magnez. Możesz użyć go także do innych roślin doniczkowych. 

Używaj rękawiczek. Anturium jest trujące

Chcąc przesadzić roślinę lub wyczyścić jej liście, w pierwszej kolejności należy założyć rękawiczki. Anturium zalicza się do trujących przez szczawian wapnia, który znajduje się w sokach rośliny. Mimo że stężenie nie jest duże, lepiej uważać i uniknąć podrażnień skóry. 

Więcej o: