Co się kryje w kosmetykach? Możesz być zaskoczona. W niektórych mogą znajdować się na przykład owady

Czy wiesz, że w niektórych kosmetykach mogą być owady? Co ciekawe nie jest to przypadek. Elementy tych organizmów są szeroko używane w produkcji. Nie zawsze jednak uda nam się to wyczytać ze składu. Choć firmy tego nie ukrywają, to jednak nazwy związków chemicznych dla wielu osób są zagadką.

W niektórych kosmetykach mogą znajdować się owady. Jeśli ta informacja jest dla ciebie zaskakująca, koniecznie dowiedz się, o które specyfiki chodzi. Firmy nie ukrywają tej informacji w składzie, jednak nie używają zwykle nazw owadów, które są powszechnie znane. Dowiedz się więcej na ten temat. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Które firmy są warte nagrodzenia za wsparcie środowiska? Swoje ulubione kosmetyki wybrała nasza makijażystka

Czerwony barwnik w kosmetykach. Często jest zrobiony z owadów

Czerwonym barwnikiem w kosmetykach są zazwyczaj owadyKarmin, czerwień karminowa, koszenila i CI 75470 to składniki pozyskiwane właśnie z łusek tych niewielkich żyjątek. Składnik występuje najczęściej w pomadkach, cieniach do powiek i lakierach do paznokci. Jeśli wiec używasz kosmetyków, które mają w składzie którąś z wymienionych substancji, to pamiętaj, że są one pobierane z łusek owadów. Nie jest to jednak szkodliwe. 

Chityna to tak naprawdę skorupka owada. Działa zbawiennie na skórę

Chityna jest składnikiem wielu kremów i produktów do pielęgnacji włosów, czy też skóry. Ma właściwości nawilżające. Dlatego jest idealna dla suchej skóry. Co ciekawe i może być lekko obrzydzające, chityna pozyskiwana jest ze skorupek owadów. Jednak należy pamiętać, że nie jest ona szkodliwa. 

Wydaliny jedwabnika mają cudowne działanie na włosy. Choć brzmią nieciekawie

Jeśli chcesz mieć jedwabiste i gęste włosy, na pewno używasz produktów z tym składnikiem. Choć głównym elementem tych kosmetyków są proteiny jedwabiu, to jednak wciąż możesz mieć kontakt z wydalinami jedwabnika. Składniki są pozyskiwane właśnie od tych owadów. Pamiętaj jednak, że nie jest to szkodliwe, więc nie musisz się obawiać. 

Więcej o: