Jak pielęgnować scindapsus pstry? Pamiętaj o tych zasadach, a będzie rosnąć jak szalony

Jak pielęgnować scindapsus pstry? Poradzą sobie z tym nawet nowicjusze. Nie zmienia to faktu, że trzeba poznać kilka zasad. Scindapsus pstry to piękna roślina, która doskonale ozdobi wnętrze twojego mieszkania i wprowadzi do niego egzotyczny klimat. Dowiedz się o niej więcej.

Wiele osób lubi mieć w swoim mieszkaniu rośliny. Nie każdy jednak chce zajmować się egzemplarzem, który potrzebuje dużo uwagi. Na szczęście scindapsus pstry, to idealna roślina dla nowicjuszy, która nie potrzebuje zbyt wiele, aby pięknie rosnąć. Dowiedz się, jakie są zasady jej uprawy.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Jak pielęgnować scindapsus pstry? Pamiętaj o tych zasadach

Pielęgnacja scindapsusa pstrego nie jest wcale trudna. Poradzą sobie z nią nawet nowicjusze. Trzeba jednak zapamiętać kilka zasad, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki: 

  • Temperatura: Optymalna będzie zwykła temperatura pokojowa. Roślina jednak spokojnie zniesie nawet wyższe temperatury, jednak wtedy będzie trzeba ją częściej zraszać, 
  • Miejsce uprawy: Scindapsus pstry lubi sporo światła. Nie wystawiaj go jednak na bezpośrednie promienie słońca. Pamiętaj jednak, że delikatny cień nie zaszkodzi roślinie, ale wtedy będzie ona mieć znacznie mniej charakterystycznych plam
  • Podlewanie: Scindapsusa pstrego należy podlewać mniej więcej raz w tygodniu. Sprawdzaj jednak zawsze czy ziemia jest sucha. Jeśli nie, warto wstrzymać się z dolewaniem wody.

Pamiętaj, że scindapsus pstry jest trujący. Unikaj kontaktu ze skórą

Scindapsus pstry jest rośliną trującą. Zawiera ona toksyczny sok, który jest bardzo drażniący dla skóry i błon śluzowych. Zachowa szczególną ostrożność, aby nie dostał się on do ust, oczu czy nosa. Uważaj także na dzieci i zwierzęta. Zdecydowanie nie powinny one zbliżać się do scindapsusa pstrego. 

Więcej o: