Uprawa kalanchoe. Wiele osób popełnia ten błąd! Jeśli robisz to zbyt często, żyworódka zmarnieje

Kalanchoe, inaczej żyworódka, to idealna roślina dla początkujących. Jednak, mimo stosunkowo łatwej uprawy, warto kierować się pewnymi wskazówkami, by pięknie rosła. Jak dbać o kalanchoe? Użyj tego produktu do podlewania żyworódki, a kwiat będzie kwitnąć jak szalony!

Mimo iż żyworódka nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, należy pamiętać o kilku zasadach, żeby jak najdłużej cieszyć się jej pięknymi kwiatami. Dzięki tym prostym, domowym trikom skutecznie zadbasz o swoją roślinę. Sprawdź, jak uprawiać kalanchoe.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Żyworódka: zasady pielęgnacji? Nie popełnij tych popularnych błędów

Kalanchoe jako sukulent nie wymaga dużej ilości wody. Zimą i jesienią nawadniamy go tylko, kiedy ziemia jest zupełnie sucha. Wiosną i latem natomiast co dwa tygodnie. Zbyt częste podlewanie może sprawić, że w podłożu zbierze się wilgoć, a żyworódka zmarnieje. Niemniej istotny jest dobór odpowiedniego miejsca, które powinno się zmieniać w zależności od pory roku. W okresie zimowym kwiat powinien stać na jasnym parapecie, natomiast wiosną lepiej postawić go w półcieniu.

Użyj tego produktu do podlewania kalanchoe, a kwiat będzie kwitnąć jak szalony

Aby cieszyć się kwiatami kalanchoe jak najdłużej, wystarczy użyć do jej podlewania naturalnego nawozu. Jego wykonanie jest naprawdę proste. Dodaj do wody kilka rozgniecionych ząbków czosnku i odstaw je na 24 godziny. Po tym czasie podlewaj regularnie żyworódkę gotową miksturą. Czosnek jest pełen składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin. Dzięki nim kalanchoe będzie przepięknie kwitnąć.

Jak uprawiać kalanchoe? Wypróbuj nasze domowe sposoby

Aby twoje rośliny były odpowiednio nawożone wcale nie musisz kupować drogich specyfików. Wystarczą naturalne, domowe produkty, by kwiaty pięknie rosły. Jednym ze sposobów na ekologiczny nawóz jest wykorzystanie fusów z kawy. Wsyp od dwóch do trzech łyżeczek do szklanki z wodą i wymieszaj, a następnie wlej do doniczki. Możesz także wsypać fusy bezpośrednio na ziemię i przemieszać delikatnie z glebą.

Więcej o: