Posyp dywan przed przyjściem gości! Zaoszczędzisz czas i będzie czysty jak w dniu zakupu

Czym wyczyścić dywan? Jak szybko uprać dywan na sucho? Poznaj domowe sposoby na wyczyszczenie dywanu tak, aby zaskoczyć gości. Wypróbuj nasze triki, a zobaczysz efekty i przy okazji zaoszczędzisz czas na inne przygotowania!

Tuż przed przyjściem gości zauważyłeś plamę na dywanie? W takiej sytuacji nie ma czasu na pranie dywanu, lecz możesz go wyczyścić szybkim domowym sposobem. Czasem po prostu warto odświeżyć dywan na szybko, bez konieczności używania silnych detergentów czy wzywania firmy sprzątającej. Poznaj sposoby, które przyniosą spektakularne efekty! 

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na czysty dywan — posyp go sodą

Jeśli na twoim dywanie pojawiła się plama z błota, napoju czy jedzenia idealnie nada się tutaj domowy sposób z sodą oczyszczoną. Trik ten sprawdzi się idealnie w przypadku świeżych plam, niestety na starsze plamy może nie zadziałać tak dobrze. W miejsce plamy nasyp odrobinę sody oczyszczonej i odczekaj około 20-30 minut. Po tym czasie po prostu odkurz dywan, plama powinna zniknąć. Jednak jeśli nadal na dywanie widnieje brud, przed posypaniem dywanu sodą możesz wylać odrobinę octu w ubrudzone miejsce, a potem zasypać to sodą. 

Domowy odplamiacz do dywanu? To bardzo proste

Martwisz się plamami na dywanie? Spokojnie, wypróbuj domowy odplamiacz, który zwalczy największe zabrudzenia. Do stworzenia roztworu potrzebne ci będzie 250 ml octu, 500 ml wody i 2 łyżki soli. Wszystko ze sobą wymieszaj i przelej do butelki z atomizerem. Miejsca z plamami popsikaj przygotowanym odplamiaczem i pozostaw do wyschnięcia. Gdy całość wyschnie, odkurz dywan i ciesz się czystością! 

Pranie dywanu na sucho. Potrzebujesz dwóch produktów

Mniejsze plamy można na początek spróbować wyczyścić bez użycia wody. Do tego domowego sposobu potrzebne ci będą płatki mydlane i skrobia ziemniaczana. 500 g skrobi wymieszaj z 3 łyżkami płatków mydlanych i wetrzyj w brudne miejsce na dywanie ściereczką. Następnie pozostaw całość na 30 minut, a po tym czasie odkurz dywan.

Więcej o: