Od prac plastycznych, do pielęgnacji i nie tylko. Nietypowe zastosowania pospolitego produktu z kuchni

Ten produkt w kuchennej szafce jest zawsze. To podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Oprócz swojego dedykowanego zastosowania można go wykorzystać również w innych celach. Nie spodziewasz się, do czego jeszcze możesz go użyć. Sprawdź nietypowe zastosowanie płynu do naczyń.

Płyn do naczyń znajduje się w każdej kuchni. To nieodłączny element sprzątania po posiłku. Dobrze usuwa tłuszcz i inne zabrudzenia z talerzy oraz garnków. Jednak jest dużo bardziej przydatny, niż można by się spodziewać. Oprócz mycia naczyń ma również szereg innych, dosyć nietypowych zastosowań.  Spora część z nich w ogóle nie wiąże się ze sprzątaniem. Sprawdź, do czego możesz użyć płynu do naczyń. To wiele praktycznych zastosowań, o których na pewno ci się nie śniło. 

Zobacz wideo elefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zastosowanie płynu do mycia naczyń. Mycie nie tylko talerzy

Płyn do mycia naczyń dzięki swojemu składowi może być wykorzystywany nie tylko do usuwania brudu z naczyń i garnków, ale również z innych rzeczy. 

  • Trudne plamy na ubraniach — zamiast proszku do prania, nanieś na zabrudzenie odrobinę płynu i zacznij pocierać
  • Oleiste plamy — jeżeli na podjeździe lub w garażu masz plamy po oleju z samochodu, wypróbuj płyn do naczyń, poradzi sobie nawet z takim zabrudzeniem
  • Przybory do makijażu — gąbki i pędzle, które wykorzystujesz do makijażu, również wymagają czyszczenia. Zastosuj im kąpiel z płynem do naczyń, a pozbędziesz się z nich reszty kosmetyków. 

Płyn do naczyń w pielęgnacji włosów. Tego się nie spodziewasz

Co ciekawe wśród zastosowań tego specyfiku znajdują się także kwestie związane z pielęgnacją włosów. Wiele osób boryka się z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami. Zamiast wydawać krocie na specjalne kosmetyki, wypróbuj płyn do naczyń. Raz w tygodniu umyj nim głowę, a zredukujesz przetłuszczanie. 

Płyn okaże się pomocy również w przypadku koloryzacji. Jeżeli po farbowaniu stwierdzisz, że efekt cię nie zadowala i chcesz wrócić do swojego naturalnego koloru włosów, to mamy dla ciebie sposób. Umyj włosy płynem do naczyń. Dzięki temu pozbędziesz się niechcianej farby. 

Zanim jednak zastosujesz ten trik, zrób próbę uczuleniową lub skontaktuj się z lekarzem.

Zabawa dla dzieci. Wypróbuj płyn do naczyń 

Jeżeli chcesz zająć czymś swoje dzieci, to możesz im zaproponować zabawę, w której organizacji pomoże ci płyn do naczyń. Wymieszaj go z wodą, a powstaną domowe bańki mydlane. Możesz też zrobić eksperyment. Do miski mleka dodaj kilka kropli barwnika spożywczego, a później włóż wacik namoczony w płynie do naczyń. Efekt Cię zaskoczy!

Więcej o: