Czym odkamienić czajnik? Dodaj do wody szklankę tego produktu, a kamień zniknie raz-dwa

Czym odkamienić czajnik? Jak usunąć kamień z czajnika? Urządzenie takie jak czajnik powinno być czyszczone regularnie, aby kawa czy herbata były smaczne i nie pływały w nich resztki kamienia. Poznaj sprawdzone domowe sposoby na odkamienienie czajnika.

Woda, którą używasz do przygotowania kawy czy herbaty może być twarda, co ma negatywny wpływ na jakość napoju. Osad w czajniku pojawia się dosyć często, dlatego warto zwracać na niego uwagę i regularnie go usuwać. Czym odkamienić czajnik? Jak wyczyścić czajnik z osadu?

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym odkamienić czajnik? Wykorzystaj produkt z kuchni

Zalegający osad w czajniku nie jest niczym przyjemnym i nie wygląda estetycznie. Właśnie dlatego warto go raz na jakiś czas usunąć. Kamienia z czajnika można pozbyć się w łatwy domowy sposób. Jednym z najpopularniejszych środków do walki z kamieniem jest ocet. Do czajnika wystarczy wlać pół szklanki octu oraz pół szklanki wody, a następnie całość zagotować. Po zagotowaniu odczekaj jeszcze około 60 minut i umyj dokładnie czajnik.

Jak usunąć osad z czajnika? Użyj tego soku

Drugim domowym sposobem na walkę z kamieniem w czajniku jest sok z cytryny. Ten sposób jest nieco mniej skuteczny, jednak zadziała świetnie, jeśli osadu w czajniku nie jest bardzo dużo. Wystarczy, że do urządzenia wlejesz szklankę wyciśniętego soku z cytryny i odczekasz godzinę. Po tym czasie należy dokładnie umyć i wypłukać czajnik. 

Jaki czajnik wybrać? Elektryczny czy indukcyjny

Wybór czajnika to bardzo ważna kwestia, ponieważ będzie on używany z pewnością stosunkowo często. Na ten moment producenci oferują wiele rodzajów czajników, jednak aktualnie najczęściej kupowane są czajniki elektryczne lub indukcyjne. Jeśli masz w kuchni indukcję, czajnik indukcyjny to świetny wybór. Natomiast jeśli masz zwykłą kuchenkę palnikową, czajnik z indukcji nie sprawdzi się na niej zbyt dobrze i może się szybko przypalić. 

Więcej o: