Jak usunąć pleśń ze ściany? Weź 10 zł i biegnij do apteki! Dzięki temu pozbędziesz się go w mig

Jak pozbyć się pleśni ze ściany? Dlaczego w domu pojawił się grzyb na ścianie? Powodem tego może być duży poziom wilgoci w pomieszczeniu. Znamy tani sposób na walkę z pleśnią na ścianie. Sięgnij po produkt z kuchni i stwórz domowy preparat na pleśń. To naprawdę banalnie proste rozwiązanie!

Słaba wentylacja i duża wilgoć w budynku mogą doprowadzić do powstania pleśni na ścianie. Jak pozbyć się nieestetycznie wyglądających ciemnych plam? Lepiej natychmiast rozpocząć walkę z tym uporczywym problemem, gdyż obecność grzybów lub pleśni może szkodzić zdrowiu domowników. Na szczęście są na to proste i tanie domowe sposoby. Co warto zrobić? 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć pleśń ze ściany? Stwórz domowy płyn na pleśń za grosze!

Pojawiająca się pleśń i grzyb z czasem niszczą farbę na ścianach, co wpływa negatywnie na wygląd pomieszczeń. Ponadto są dużym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Mogą powodować intensywne bóle głowy, problemy z oddychaniem i wywoływać reakcje alergiczne. Dlatego, gdy tylko zauważysz pierwsze ciemne plamy na suficie lub ścianie, działaj natychmiast! W walce ze szkodliwymi wykwitami pomoże ci olejek herbaciany! Kupisz go za niewielkie pieniądze (około 10 złotych) w każdej aptece. W jaki sposób go użyć? 

  1. Do dwóch szklanek przegotowanej wody dodaj dwie łyżki olejku i wymieszaj.
  2. Powstałą mieszankę przelej do butelki ze spryskiwaczem. 
  3. Spryskaj zabrudzone miejsca. 
  4. Odczekaj godzinę i ponownie rozpyl środek. 
  5. Wszystkie plamy wyszoruj szorstką gąbką

Pamiętaj, aby podczas walki z pleśnią zawsze ubierać gumowe rękawiczki, dzięki którym twoja skóra uniknie kontaktu z grzybem. 

Domowy preparat na pleśń. Wykorzystaj produkt z kuchni 

W szybkim pozbyciu się pleśni pomoże ci także niezawodny ocet! Niskie pH produktu spowoduje, iż rozwój grzybów zostanie zahamowany. Jedyne co należy zrobić to przelać ocet do butelki z rozpylaczem i spryskać powstałe plamy, a po godzinie zetrzeć resztki płynu z sufitu lub ściany. Czynność warto powtarzać do skutku. Jeśli przeszkadza ci intensywny zapach octu, możesz delikatnie rozcieńczyć go z wodą. Przy tej metodzie również pamiętaj o rękawiczkach ochronnych!

Więcej o: