Jak pozbyć się szczurów? Ten pyszny owoc natychmiast spłoszy gryzonie. Pokrój go, a problem zniknie

Jak pozbyć się szczurów domowym sposobem? Te gryzonie to ogromne utrapienie, dlatego warto reagować natychmiast! Na szczęście istnieją metody, aby szybko wykurzyć je z domu. Wystarczy sięgnąć po popularne produkty, które być może masz już w swojej szafce kuchennej.

Zimą szczury nagminnie pchają się do domów, garażów czy spiżarni w poszukiwaniu jedzenie oraz schronienia przed niskimi temperaturami. Obecność gryzoni w otoczeniu człowieka może być niebezpieczna dla jego zdrowia, gdyż żerujące w zapasach szczury, mogą roznosić choroby. Aby je wypłoszyć, nie musisz sięgać po radykalne kroki, kupując drogie pułapki i mocno chemiczne preparaty. Zacznij od humanitarnych i prostych domowych sposobów. Oto kilka z nich.

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się szczurów? To może być inwazja 

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym gryzonie szukają schronienia w domach i piwnicach. Jeżeli zadomowią się u ciebie, możesz mieć z tego powodu wiele problemów. Szczury potrafią przegryzać kable, niszczyć urządzenia elektryczne oraz co najgorsze, roznosić choroby. Aby zacząć z nimi walczyć, musisz najpierw określić, z jaką liczbą gryzoni masz do czynienia. Jeżeli jest to jeden osobnik, zwykła pułapka spełni swoje zadanie. Gdy jest to prawdziwa inwazja szczurów, warto sięgnąć po trochę inne rozwiązania. Jak skutecznie odstraszyć szczury? 

Humanitarny sposób na szczury. Popularny owoc rozwiąże twój problem 

W walce z niebezpiecznymi gryzoniami pomoże ci uwielbiany przez ludzi owoc, którym jest cytryna! Szczury wręcz nie cierpią jej zapachu, dlatego, gdy zastosujesz ten trik, natychmiast opuszczą twój dom. Wystarczy, że pokroisz owoc w ćwiartki i rozłożysz w pobliżu miejsc, w których mogą przebywać nieproszeni goście. Cytrynę umieść także obok wszelkich szczelin, przez które gryzonie mogą wchodzić do budynku. To banalnie prosta i bardzo skuteczna metoda! 

Te zapachy to naturalne odstraszacze na gryzonie. Szczury uciekną w popłochu

Szczury drażni wiele zapachów, wśród nich są:

  • pieprz cayenne,
  • olejek miętowy,
  • czosnek, 
  • rumianek. 

Waciki bądź gazy nasącz olejkiem miętowym lub posyp wyżej wspomnianymi przyprawami. Rozłóż je w miejscach, w których widoczne są ślady gryzoni, a problem natychmiast zniknie. Intensywne zapachy to niezwykle skuteczne odstraszacze na szczury. Nieproszeni goście szybko zaczną szukać nowego lokum, z dala od twojego domu. 

Więcej o: