Atrakcja turystyczna z Polski numerem jeden na świecie. Sprawdź, co zwyciężyło w prestiżowym konkursie

European Property Awards jest częścią International Property Awards. Ten prestiżowy konkurs wybiera najlepsze obiekty pod względem branży nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych z całego świata. Atrakcja turystyczna z Polski została wyróżniona aż w dwóch kategoriach. O jakim obiekcie mowa?

Jakiś czas temu podano informację, że Warszawa znalazła się wśród najlepszych miast na świecie. Kolejne polskie miasto może pochwalić się nagrodą w prestiżowym konkursie. Tym razem w kategorii najlepszych nieruchomości. Ta nowa atrakcja turystyczna, znajdująca się od niedawna na mapie Polski została wyróżniona aż w dwóch kategoriach. Właściciele obiektu nie kryją zachwytu. Nagrody konkursu International Property Awards przyznano 2 lutego na gali w Londynie. 

Zobacz wideo Turysto! Są gesty, które mogą zaprowadzić do więzienia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

International Property Awards. Prestiżowy konkurs

Ten konkurs wśród branży nieruchomości ma olbrzymie znaczenie. Wyróżnione obiekty są wybierane przez zespół profesjonalistów. Jak można przeczytać na stronie konkursu, jest on "znanym na całym świecie znakiem doskonałości". Aby wziąć udział w rywalizacji, należy zgłosić się najpierw na poziomie krajowym. Do konkursu mogą zgłaszać się zarówno deweloperzy, agenci nieruchomości, jak i projektanci wnętrz, architekci, a nawet agencje reklamowe.

Nagrody są podzielone na regiony obejmujące Afrykę, Azję i Pacyfik, Arabię, Kanadę, Karaiby, Amerykę Środkową i Południową, Europę, Wielką Brytanię i USA 

Polska atrakcja turystyczna numerem jeden. O jakim obiekcie mowa?

W konkursie pierwsze miejsce zajęło Orientarium Zoo Łódź. Zdobyło wyróżnienie aż w dwóch kategoriach: Leisure Architecture (wypoczynek) i Public Service Architecture (służba publiczna). Obiekt został otwarty dopiero w 2022 roku, a już zebrał kilka nagród. Teraz do kolekcji dołącza kolejna.

Orientarium Zoo Łódź. Niezwykłe miejsce

Nowy obiekt jest nie tylko pokaźnych rozmiarów, ale również może pochwalić się sporą liczbą gatunków fauny i flory Azji Południowo-Wschodniej. Orientarium zajmuje powierzchnię aż 10 boisk piłkarskich. Znajduje się tutaj 35 gatunków zwierząt lądowych 180 gatunków ryb. Warto odnotować, że turyści mają dostęp do podziwiania z różnych perspektyw. 

Nasi goście mogą obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

- podaje strona internetowa Orientarium. Podwodny tunel ma aż 26 metrów długości.

Wszystkie wyróżnione miejsca można znaleźć na stronie International Property Awards.

Więcej o: