Weź pastę do zębów i piankę do golenia. Triki na czyste auto dla każdego kierowcy i kierowczyni

Polerowanie lamp, czyszczenie tapicerki, mycie karoserii? Zamiast płacić krocie, posprzątaj swój samochód jak profesjonalista. Niektóre produkty codziennego użytku mogą nam bardzo pomóc w codziennej pielęgnacji samochodu. Jak wyczyścić swoje auto szybko, tanio i skutecznie? Podpowiadamy!

Pielęgnacja samochodu, którą musimy regularnie stosować, może być bardzo kosztowna. Nic strasznego, istnieją domowe, proste sposoby dzięki, którym będziemy mogli nie tylko skutecznie zadbać o auto, ale też zaoszczędzić. Na szczęście, wszystkie potrzebne produkty znajdują się w naszej łazience. Jak podejść do pielęgnacji auta używając dostępnych w domu produktów?

Zobacz wideo Zmienia się świat motoryzacji, zmienia się podróżowanie - pojechaliśmy elektrykiem na Bornholm

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym wyczyścić samochód w środku? Domowe sposoby na czyste auto

Jednym z produktów, który świetnie się sprawdzi w pielęgnacji samochodu, jest pianka do golenia, która ma całą masę zastosowań. Będzie idealna do wyczyszczenia trudnych do usunięcia zabrudzeń znajdujących się na nadwoziu samochodu. Takie miejsce należy spryskać odrobiną pianki i odczekać chwilę, a następnie delikatnie przetrzeć. W sytuacji, gdy na tapicerce pojawiły się trudne do usunięcia plamy z napojów czy jedzenia, wystarczy zetrzeć wierzchnią warstwę zabrudzenia, nałożyć w to miejsce piankę i pozostawić na kilka minut. Następnie miękką gąbką pocieramy powierzchnie. Po tym czasie moczymy gąbkę w ciepłej wodzie i zmywamy nadmiar pianki.

Domowe sposoby na zaparowane szyby w aucie. Pianka do golenia jest niezastąpiona!

W przypadku występowania problemu zaparowanych szyb, jedyne co trzeba zrobić to nanieść trochę kosmetyku na szyby i wetrzeć. Po wypolerowaniu do sucha ręcznikiem papierowym problem powinien ustąpić.

Polerowanie lamp pastą do zębów? Doskonały, sprawdzony sposób

W starszych samochodach występuje częsty problem polegający na zmatowieniu kloszów reflektorów. Odstrasza on nie tylko nieestetycznym wyglądem, ale może też przede wszystkim stanowić zagrożenie przez to, że przepuszczają one stanowczo mniej światła. Są przypadki, w których taki zmatowiony reflektor stanowi podstawę do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Koszt, jaki trzeba ponieść przy profesjonalnym polerowaniu, opiewa na kwotę w okolicach 100-150 złotych za każdy reflektor. Jedyne co trzeba zrobić to pójść do łazienki i chwycić za pastę do zębów i szmatkę. Nakładamy na klosz dość grubą warstwę pasty do zębów i wcieramy. Już po kilkunastu minutach tarcia powinny pojawiać się pierwsze efekty. Pozostałości pasty zmywamy ciepłą wodą i już, reflektor powinien być znacząco bardziej przejrzysty.

Więcej o: