Co zrobić, by kwiaty w wazonie stały jak najdłużej? Triki na trwałość ciętych kwiatów

Kwiaty to jeden z bardziej popularnych prezentów na różne okazje. Osoba, która je otrzymała, często pragnie, aby cieszyły jej oczy jak najdłużej. Niestety kwiaty w wazonie nie wytrzymają długich miesięcy, ale można sprawić, że dadzą radę zachować wygląd nieco więcej czasu niż zwykle.

Kwiaty to zdecydowanie jeden z piękniejszych prezentów, jakie można otrzymać. Wiele osób naprawdę lubi je dostawać. Niestety mają one jedną poważną wadę. Nie wytrzymują w wazonie zbyt długo. Mamy jednak sposób, który sprawi, że twoje kwiaty dadzą radę przetrwać nieco więcej czasu. Koniecznie dowiedz się jak to zrobić.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Jak sprawić, aby kwiaty w wazonie stały dłużej? O tym musisz pamiętać w pierwszej kolejności

Już podczas zakupu kwiatów, czy to na prezent, czy nawet dla siebie, musisz pamiętać o dwóch kwestiach. Dzięki temu rośliny zachowają świeżość znacznie dłużej: 

  • Kupuj zawsze świeże kwiaty: Im bardziej świeże kwiaty kupisz, tym dłużej postoją w wazonie i będą cieszyć oczy. Choć wydaje się to oczywiste, to jednak wiele osób o tym zapomina, 
  • Zwracaj uwagę na stan kwiatów: Kwiaty, które chcesz kupić, nie powinny mieć żadnych zwiędłych liści, a tym bardziej takich, które widocznie gniją.

Zakup kwiatów jest naprawdę bardzo istotny dla przedłużenia żywotności. W końcu, po co kupować rośliny, które tak naprawdę zwiędły już na starcie?

Co można zrobić, żeby kwiaty wytrzymały dłużej w wazonie? Poznaj kilka pomocnych trików

Oprócz tego, że możesz zwrócić uwagę na stan kwiatów, już na etapie zakupów, warto poznać kilka trików. W końcu nie masz kontroli, jakie rośliny możesz otrzymać. Tych kilka sposobów bardzo pomoże, nawet kiedy będą one w słabszym stanie:

  • Skróć łodygę, a dodatkowo włóż do niej zapałkę: Skracanie łodygi to dość znany i powszechny sposób, na przedłużenie żywotności kwiatów. Niewiele osób jednak wie, że warto do niej włożyć zapałkę (główką do góry). Dzięki temu powstrzymasz grzyby, które mogłyby zaatakować roślinę, 
  • Dodaj do wody aspirynę: Pół tabletki aspiryny w wazonie pomoże ograniczyć rozwój bakterii, które skracają znacznie żywotność kwiatów,
  • Włóż do wody monetę: Miedziana moneta na dnie wazonu również pomoże w walce z pleśnią i grzybem. Pamiętaj jednak, aby ją wyczyścić, zanim dodasz ją do wody. 
Więcej o: