Dlaczego filodendron gubi liście? Przestań popełniać te błędy, a roślina błyskawicznie odżyje

Filodendron gubi liście? Poznaj tego przyczynę oraz rozwiązanie, które uratuje roślinę! Jak dbać o filodendron? Pielęgnacja i uprawa filodendrona, dzięki której będzie rósł zdrowo i bujnie jest bardzo prosta. Sprawdź domowe sposoby oraz ważne aspekty pielęgnacji rośliny.

Filodendron (Philodendron) to roślina doniczkowa, którą często możemy spotkać w domach i mieszkaniach. Kwiat jest dość łatwy w uprawie, więc świetnie nada się również dla nowicjuszy kwiatowych. Poznaj triki pielęgnacyjne i sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć podczas uprawy filodendrona.

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego filodendron gubi liście? Sprawdź, czy stosujesz odpowiednią pielęgnację

Filodendron to tak jak pisaliśmy roślina łatwa w uprawie, jednak może się zdarzyć, że kwiat zacznie marnieć i np. tracić liście. W takiej sytuacji najprawdopodobniej doszło do błędów podczas pielęgnacji rośliny lub jej ogólnych zaniedbań. Gdy liście filodendrona opadają, może to oznaczać, że w powietrzu jest zbyt mało wilgoci lub kwiat ma za mały dostęp do światła.

Jak pielęgnować filodendron? O tym pamiętaj

Filodendron to kwiat, który ma podstawowe wymagania, jednak jeśli o nich zapomnimy, możemy zaniedbać roślinę. Jak dbać o filodendron? Podłoże dla filodendrona powinno być luźne, może być to mieszanka torfu lub np. perlit. Kwiat nie lubi pełnego słońca, dlatego najlepiej ustawić doniczkę z rośliną na parapecie południowym. Filodendron potrafi przetrwać nawet w temperaturze do 16 stopni Celsjusza, jednak unikaj stawiania go przy grzejnikach czy klimatyzatorach. Roślinę podlewaj, gdy podłoże mocno przeschnie, unikaj przelewania.

Unikaj filodendronów, jeśli masz kota lub psa. Toksyczność rośliny

Ważną informacją w pielęgnacji filodendronów jest fakt, że są one niebezpieczne dla zwierząt. Jeśli masz w domu pupila, unikaj tych roślin, ponieważ mogą one spowodować przez szczawiany wapnia obrzęk pyszczka, wymioty czy problemy z oddychaniem. 

Więcej o: