Kalendarz 2023: dni wolne od pracy. Jak zaplanować urlop? Za ten jeden dzień zyskasz aż 5 dni wolnego

Święta 2023 wolne od pracy to daty wyczekiwane przez większość z nas. Ten dodatkowy czas na odpoczynek jest niezwykle istotny dla naszej regeneracji, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Przybliżamy, jak wygląda kalendarz dni wolnych od pracy i podpowiadamy, kiedy warto wziąć urlop.

Dni wolne od pracy 2023 to daty, które warto poznać jak najwcześniej. W zależności od tego, w jakie dni tygodnia przypadają, możemy dzięki nim zyskać wyjątkowo długi weekend. Wystarczy odpowiednio zaplanować swoje dni urlopowe. W niektórych przypadkach też weekend zostanie przedłużony dla wszystkich.

Zobacz wideo Jak szybko pozbyć się stresu? Te metody zajmą ci tylko kilka minut

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Święta wielkanocne 2023. Na najbliższą okazję do wypoczynku musimy jeszcze poczekać

Wielkanoc jest świętem ruchomym, co oznacza, że jej termin zmienia się każdego roku. Może być to data z przedziału pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia włącznie. Wielkanoc 2023 przypada w niedzielę 9 kwietnia. Warto w tym miejscu przypomnieć, że następujący po niej Poniedziałek Wielkanocny, czyli w tym roku 10 kwietnia, również jest dniem wolnym od pracy. Zyskamy zatem w ten sposób długi weekend.

Święta 2023 wolne od pracy. Kiedy przypadają dni wolne od pracy 2023?

Wielkanoc 2023 jest najbliższym dniem wolnym, ale w ciągu roku czeka nas jeszcze całkiem sporo okazji do wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi. Są to:

  • 1 maja (poniedziałek) – Święto Pracy,
  • 3 maja (środa) – Święto Konstytucji 3 Maja,
  • 8 czerwca (czwartek) – Boże Ciało,
  • 15 sierpnia (wtorek) – Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,
  • 1 listopada (środa) – Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada (sobota) – Święto Niepodległości,
  • 25 grudnia (poniedziałek) – Boże Narodzenie,
  • 26 grudnia (wtorek) – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Kalendarz 2023: te dni są wolne od pracy. Jak zaplanować urlop?

Pierwszym terminem, kiedy warto wziąć urlop, jest 2 maja (wtorek). Dzięki temu nasza majówka będzie trwała aż 5 dni bez przerwy. Kolejna data, którą dobrze mieć na uwadze to 9 czerwca (piątek), czyli dzień po Bożym Ciele. W sierpniu natomiast idealnym czasem na wykorzystanie przysługujących dni urlopowych będzie poniedziałek 14 sierpnia. Dodatkowy długi weekend czeka też nas wszystkich w grudniu ze względu na tegoroczny termin świąt bożonarodzeniowych.

Więcej o: