Masz dość bałaganu w szufladach? Ten trik sprawi, że pożegnasz nieład w szafkach w kuchni i nie tylko

Co zrobić, aby nie tracić czasu na szukanie zagubionych przedmiotów? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy wszystko odpowiednio poukładać i zorganizować. Podpowiadamy jakie triki pozwolą ci szybko uporać się nieporządkiem i sprawią, że wszystko będzie na swoim miejscu.

Każdemu z nas zdarzy się zabałaganić szuflady do tego stopnia, że z przerażeniem myślimy o ich uporządkowaniu. Na szczęście istnieją proste triki, które sprawią, że na co dzień uda ci się utrzymać  porządek w szafkach w salonie, kuchni, łazience, a także w sypialni. Jakie podpowiadamy!

Zobacz wideo Zastanawiasz się, jak wykorzystać słoiczki po jogurtach? Zrób z nich organizer do łazienki!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Organizer do szafy. Dzięki niemu wszystko będzie na swoim miejscu

Organizery do szuflady znajdziemy w wielu sklepach z asortymentem domowym, a ich cena nie jest wysoka. Dlatego warto zaopatrzyć się w kilka, aby móc odgrodzić od siebie przedmioty i pozbyć się uporczywego bałaganu. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to z powodzeniem samodzielnie możesz wykonać takie taki organizer z kartonu, lub pudełek, które masz już w mieszkaniu. Ten trik szczególnie przyda się, jeśli masz niewiele mebli, a chcesz, aby każda rzecz miała swoje miejsce.  

Organizer kuchenny to element, który ułatwi nam gotowanie. Dzięki niemu nie będziesz gubić przypraw 

Osoby, które jak ryba w wodzie czują się w kuchni, mają w szafkach kuchenny mnóstwo przypraw, dodatków oraz narzędzi kuchennych. Bardzo ważne jest, aby w tym miejscu nie mieszać ze sobą poszczególnych produktów, ponieważ może to wpłynąć na ich smak, np. przejdą zapachem przyprawy. Dlatego warto zaopatrzyć się w pojemniki lub słoiki, do których umieścimy poszczególne produkty. Warto opatrzyć je etykietami, na których opiszmy, co znajduje się w danym pojemniku. To zdecydowanie usprawni naszą pracę w kuchni. Na chochle, tłuczki oraz pozostałe narzędzia także warto mieć specjalny organizer, dzięki temu bez trudu znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do gotowania w kilka chwil. 

Organizer do łazienki - te sprawdzą się najlepiej! Pożegnaj nieporządek w szufladach 

Łazienka to kolejne miejsce, w którym łatwo doprowadzić do nieładu. Zwłaszcza osoby, które do pielęgnacji oraz makijażu używają wielu produktów, powinny zaopatrzyć się w organizery. W sklepach znajdziemy dedykowane m.in. pomadkom, lakierom do paznokci, tuszom do rzęs, ale nie tylko. Jeśli w szafkach brakuje ci miejsc, a nie chcesz zostawiać rzeczy na wierzchu, dobrze sprawdzą się koszyki oraz pojemniki, w których umieścimy m.in. szczotki do włosów, płyny oraz produkty do pielęgnacji. 

Więcej o: