Najpopularniejsze uzdrowiska w Polsce. Nic dziwnego, że seniorzy przyjeżdżają tu o każdej porze roku

Uzdrowiska w Polsce co roku cieszą się popularnością wśród turystów i kuracjuszy. W lokalnych sanatoriach można zarówno złagodzić swoje dolegliwości, jak i spędzić miło czas na długich spacerach czy leczniczych kąpielach. Przedstawiamy najpopularniejsze uzdrowiska.

Za uzdrowisko uważa się miejsce, które ma naturalne właściwości lecznicze, takie jak klimat, przyroda czy źródła wód mineralnych. W Polsce jest kilkadziesiąt takich miejscowości, do których co roku zjeżdżają się tysiące kuracjuszy. Są to głównie emeryci, ale można tu spotkać również turystów zainteresowanych lokalnymi atrakcjami. Sprawdź, które uzdrowiska są najczęściej odwiedzane.

Zobacz wideo Wybierasz się w góry? Bądź ostrożny i sprawdź, jak się przygotować

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Krynica-Zdrój oferuje nie tylko sanatoria, ale też masę atrakcji. Tu poczujesz się lepiej

Na szczytach rankingów najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce znajduje się Krynica-Zdrój. To malownicza miejscowość w województwie małopolskim. Leży w samym sercu Beskidu Sądeckiego, dlatego pełno tu sanatoriów i ośrodków leczniczych. Seniorzy mogą tu leczyć m.in. takie dolegliwości jak choroby układu trawiennego, moczowego, choroby serca i układu krążenia oraz zaburzenia przemiany materii. Oprócz tego znajduje się tu wiele lokalnych atrakcji, takich jak Muzeum Zabawek czy spacer na Górę Parkową.

Górskie widoki to nie wszystko. W Dusznikach-Zdrój zażyjesz leczniczych kąpieli

Duszniki-Zdrój to jedna z najpopularniejszych miejscowości na Dolnym Śląsku. Znajduje się u stóp Gór Stołowych, toteż warto spędzić tu czas spacerując i wdychając świeże, górskie powietrze. Sanatoria oferują kąpiele borowinowe i igliwiowe, natomiast zimą zjeżdża się tu mnóstwo narciarzy. W Dusznikach-Zdrój znajduje się największy w Polsce ośrodek narciarski Zieleniec. Lokalną atrakcją jest coroczny Międzynarodowy Festiwal Chopinowski.

Borykasz się z problemami z sercem? Pojedź do Nałęczowa

Nałęczów to idealne miejsce dla osób z nadciśnieniem. Leczy się tu głównie choroby serca, a powietrze charakteryzujące się wysoką jonizacją obniża ciśnienie krwi. Znajdują się tu również źródła wód mineralnych, pijalnie i kąpieliska. Oprócz właściwości leczniczych to miejsce jest niezwykle urokliwe i romantyczne, pełne lasów i wąwozów. Można się tu wybrać na spacer po Parku Zdrojowym lub odwiedzić nowoczesny kompleks wodny Atrium.

Więcej o: