Czym i jak czyścić srebro? Zamiast wylewać ją do zlewu, przepłucz w niej biżuterię

Jak doczyścić srebrne przedmioty? Niestety mają do siebie to, że z czasem zaczynają ciemnieć. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób na to, jak pozbyć się nalotu ze srebra. Poznaj niezawodne, domowe triki na to, aby srebro odzyskało dawny blask.

Czyszczenie srebra w domu wcale nie jest trudne, jednak, aby efekty były widoczne, należy zrobić to w odpowiedni sposób. Srebrna zastawa, srebrne kolczyki czy naszyjnik zaczęły ciemnieć? Nic straconego! Zastosuj te domowe sposoby na czyszczenie srebra i ciesz się piękną biżuterią i nie tylko! 

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niezawodny sposób na czyszczenia srebra w domu. Dodaj jedną łyżeczkę

Srebro można wyczyścić za pomocą przygotowanego roztworu, który potrafi zdziałać cuda! Na początek przyszykuj sobie miskę, sodę oczyszczoną, ocet i wodę. Do miski wlej 1 litr gorącej wody, dodaj jedną łyżeczkę sody oczyszczonej, jedną łyżeczkę octu i wymieszaj. W tak przygotowanej mieszance zanurz srebrny przedmiot i odczekaj 15 minut. Po tym czasie wyjmij srebro z wody i wytrzyj delikatną ściereczką. Teraz srebro powinno wyglądać jak nowe! 

Jak wyczyścić srebro? Użyj wody po tych warzywach

Domowym sposobem na czyszczenie srebra jest m.in. użycie mydła i wody po ziemniakach! Na początek brudne srebro umyj w ciepłej wodzie z mydłem. Po dokładnym umyciu przepłucz srebro w ostudzonej wodzie po ugotowanych ziemniakach. Na koniec wytrzyj srebro delikatną szmatką. 

Jak usunąć nalot ze srebra? Sprawdź jak doczyścić srebro domowymi sposobami

Srebro z czasem staje się zaśniedziałe, a przyczyną tego jest m.in. dwutlenek siarki oraz częste jego używanie. Jeśli chcesz wyczyścić srebro w domu, warto wypróbować sposób z kurzym jajem. Na początek, oddziel białko od żółtka do miski. Białko jajka ubij mikserem, a po ubiciu na brudne srebro zacznij nacierać pianę z białka. Gdy zobaczysz, że srebro jest już czyste, wystarczy, że opukasz je pod wodą i wytrzesz.

Więcej o: